Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Narodowe Czytanie dzieł Aleksandra Fredry w Kielcach

2013/09/04

7 września o godz. 12.00 Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach serdecznie zapraszają Państwa do obejrzenia spektaklu "Zemsta", który zostanie wystawiony na ulicy Sienkiewicza, obok kieleckiego teatru, w ramach akcji "Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro", zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego.

W spektaklu "Zemsta" wystąpi młodzież w różnym wieku, pozostająca pod artystyczną opieką Lecha Sulimierskiego ze Studia Teatralnego Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Młodych aktorów czeka trudne zadanie, gdyż będą występować na ulicy, wśród przechodniów. Scenografię do przedstawienia będzie stanowiła ściana teatru, w tym okna na piętrze. Młodzież wystąpi w kostiumach nawiązujących do epoki, ale jednocześnie ma za zadanie poradzić sobie w taki sposób z językiem sztuki, by przekaz był możliwie jak najbardziej czytelny dla współczesnego, w tym przypadku przypadkowego widza.

Lech Sulimierski zapowiedział, że podczas sztuki wśród publiczności będą rozdawane pamiątkowe programy. Chętnym zostaną one ostemplowane specjalną okolicznościową pieczęcią związaną z tegoroczną odsłoną Narodowego Czytania, przysłaną z Kancelarii Prezydenta RP. Można też przynieść do ostemplowania własne, ulubione egzemplarze dzieł Aleksandra Fredry. 

Serdecznie zapraszamy!

 

Narodowe Czytanie 2013

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 38
Realizacja nbStudio