Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

11 maja - koncert zespołu U STUDNI (nowej formacji artystów, którzy przez lata współtworzyli STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO)

2013/04/05

Dla fanów dobrej muzyki ekipa WDK przygotowała kolejną niespodziankę - w sobotę 11 maja o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej WDK zagra zespół "U studni" – nowa formacja artystów, którzy przez lata współtworzyli "Stare Dobre Małżeństwo".

Muzycy formacji "U studni" tak mówią o sobie: "Spotkaliśmy się w grupie starych przyjaciół, by stworzyć coś razem. Coś, co da nam wszystkim radość i zadowolenie ze wspólnych przedsięwzięć artystycznych i prywatnych spotkań. Wszyscy wywodzimy się z zespołu "Stare Dobre Małżeństwo", dlatego mamy nadzieję, że wśród ogromnej rzeszy fanów tego zespołu znajdzie się grupa osób, która zechce i nas posłuchać na żywo. W relacjach bezpośredniego kontaktu emocje są najprawdziwsze. Spotkajmy się u studni z wiecznie żywym słowem, które niesie nadzieję na lepsze jutro. Zaczerpnijmy ze studni bogatej w poezję. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednie przesłanie".

"U studni" to jeden z najlepszych w Polsce zespołów uprawiających balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną. Swój najnowszy program opierają na wierszach wybitnego krakowskiego poety Adama Ziemianina, a także na utworach autorstwa Oli Kiełb, Darka Czarnego i Ryszarda Żarowskiego. Refleksja, afirmacja życia we wszystkich jego przejawach, liryka i optymizm oraz przepiękna harmonia głosów wokalistów i akompaniujących instrumentów – tak w skrócie można scharakteryzować twórczość zespołu, który brzmi jednocześnie i swojsko i świeżo. 

"U studni" zasilają swoimi talentami:

  • Dariusz Czarny – gitary, śpiew, aranżacje,
  • Wojciech Czemplik – skrzypce, altówka, mandolina, śpiew, aranżacje,
  • Ola Kiełb-Szawuła – gitara, śpiew, aranżacje,
  • Andrzej Stagraczyński – gitara basowa, aranżacje,
  • Ryszard Żarowski – gitary, śpiew, aranżacje.

Gościnnie wspomagają "U studni":

  • Justyna Wojtkowiak – śpiew, flet,
  • Adam Ziemianin – poeta.

Bilety w cenie 35 zł już od poniedziałku (8 kwietnia) będą do kupienia w Dziale Promocji i Organizacji Imprez WDK, nry tel.: 41 365 51 44, 665 202 306.

Zapraszamy!

 

U studni plakat 400

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 28
Realizacja nbStudio