Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

HAROLD I MATYLDA - wyjątkowy spektakl z Krystyną Sienkiewicz w roli głównej już 14 kwietnia w WDK

2013/03/19

14 kwietnia WDK zaprasza na spektakl "Harold i Matylda" z Krystyną Sienkiewicz, Tomaszem Ciachorowskim i Grażyną Wolszczak w rolach głównych.

Twórcy tak mówią o sztuce: ""Harold i Matylda" to fenomenalna komedia okraszona sporą dawką czarnego humoru i śmiechu przez łzy. To poruszająca opowieść o poszukiwaniu szczęścia, miłości i zrozumienia w społeczeństwie nastawionym na konsumpcję i minimalizm uczuciowy. To spektakl pełen alegorii życia, dotyczący poszukiwania szczęścia i pasji w otaczającej codzienności. Komedia to czy dramat? Sztuka inna niż wszystkie!!!!".

Harold (w tej roli ulubieniec młodszej części widowni Tomasz Ciachorowski) to dziewiętnastoletni młodzieniec z bogatego domu, w którym niczego nikomu nie brakuje. Na pierwszy rzut oka ma wszystko. A jednak – nie odnajduje się w tej pozornej sielance. Mimo młodego wieku i świetnej pozycji materialnej, jaką posiada jego rodzina, chłopak popada w depresję. Na domiar złego, terapia u psychologa nie przynosi najmniejszych efektów. Co najdziwniejsze - Harold najlepiej czuje się podczas… ceremonii pogrzebowych, w których nagminnie uczestniczy. Właśnie za sprawą tego nietypowego upodobania, w trakcie jednej z uroczystości poznaje cudowną, pełną życia siedemdziesięciodziewięcioletnią damę o imieniu Matylda (w tej roli znakomita Krystyna Sienkiewicz), która również lubi oglądać ostatnie pożegnania, i która odkrywa przed chłopakiem nowe aspekty życia. Różni się ona jednak zdecydowanie od młodzieńca - gloryfikuje życie i bierze z niego pełnymi garściami. Z upływem dni Harold i Matylda spędzają ze sobą coraz więcej czasu, stając się sobie bardziej bliscy. I wszystko, co do tej pory wydawało się Haroldowi beznadziejne, zaczyna nabierać nowych barw. Czuje się w towarzystwie kobiety tak dobrze, że postanawia odgrywać sceny samobójstw przed kandydatkami na żonę wybranymi przez jego matkę. Czuje się tak dobrze, że postanawia poprosić o rękę starszą od niego o 60 lat Matyldę. Tutaj czekać go będzie jednak zaskakująca niespodzianka.

Jak rozwinie się przyjaźń tej dwójki? Czy nikt i nic nie stanie im na przeszkodzie?

Spektakl powstał na podstawie scenariusza Colina Higginsa, amerykańskiego reżysera, scenarzysty i producenta filmowego.

Bilety w cenach: 70 zł, 80 zł i 90 zł są do nabycia w Dziale Promocji i Organizacji Imprez WDK, nry tel.: 41 365 51 44, 665 202 306 oraz w kasach ORBISu, OMNII, Agencji POP ART., nry tel. 604 496 001, 607 217 617.

"Harold i Matylda", 14.04.13, Sala Widowiskowa WDK, godz. 18.00.

 

Sztuka Harold i Matylda plakat 400

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 232
Realizacja nbStudio