Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Wernisaż Jarosława Rymarza - multimedialnego artysty z Kraśnika

2013/02/20

7 marca o godz. 18.00 Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza na wernisaż multimedialnego artysty z Kraśnika, Jarosława Rymarza. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w Sali Kominkowej. Później prace zostaną wyeksponowane w holu górnym do 21 marca.

Jarosław Rymarz, rocznik ’79 to artysta zajmujący się malarstwem, fotografią, rzeźbą, muzyką (gra na gitarze basowej w zespole Edward With Gun).

O sobie samym mówi: "W swej pracy dążę do unicestwienia otaczającego nas realizmu. Bezdusznej pazerności, wywołanej chęcią przetrwania na wypracowanym piedestale społeczeństwa. Tym samym zmywam z miast, czy pejzaży naturalną barwę bądź kształt. Przekształcam tę rzeczywistość w nierealną formę, prowadząc odbiorcę do miejsca zwanego poczuciem bezpieczeństwa. Niezwykłą inspiracją, poruszającą do głębi moją wyobraźnię, jest woda. Odbity przez nią obraz jest ruchomy, niepowtarzalny, bardziej malarski. Sztuka jest moją wewnętrzną walką, inspiracją, zapomnieniem. Jest nieświadomym dialogiem podświadomości podczas komunikacji z tworzywem. Twórczość, zniekształceniem przestrzeni, barwą, światłem, kształtem. To moje poszukiwanie wrażliwości, spojrzenia na świat w pełni uformowaną, ugruntowaną cząstką siebie".

Jarosław Rymarz jest już kolejnym – po Jaśminie Parkicie, Michale Paulim i Kubie Kotuli – młodym twórcą, który zaprezentuje swoje prace w ramach Galerii Otwartej WDK. Przygotowywane są kolejne wystawy młodych artystów. Cały czas przyjmowane są również zgłoszenia osób, które chciałyby zaprezentować swoje prace przed kielecką publicznością (przyjmuje je Tomasz Kot z Działu Promocji i Organizacji Imprez, nry tel.: 41 365 51 44, 665 202 306, adres e-mail: impresariat@wdk-kielce.pl).

7.03.13, Sala Kominkowa WDK, godz. 18.00. Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Rymarz plakat 400

Rymarz obraz 400

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 80
Realizacja nbStudio