Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

22 lutego zapraszamy uczestników projektu MŁODZIEŻOWA STREFA SZTUKI na kolejne spotkanie

2013/02/20

15 lutego 2013 r. Dział Animacji i Edukacji Kulturalnej WDK rozpoczął realizację nowego artystycznego projektu „Młodzieżowa strefa sztuki” skierowanego do twórczej i utalentowanej młodzieży z województwa świętokrzyskiego, który zaowocuje widowiskiem scenicznym w całości stworzonym przez uczestników. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Na pierwszym spotkaniu pojawiło się wielu interesujących młodych artystów. W zespole są już: gitarzyści, skrzypaczka, wokaliści, tancerki, fotograficy i autorzy tekstów. W najbliższy piątek, 22 lutego, odbędzie się „burza mózgów” – uczestnicy projektu podejmą decyzję, jaką formę sceniczną chcieliby stworzyć.

Opiekunem artystycznym uczestników projektu jest Marcin Janaszek – muzyk, dziennikarz, prezenter. Opiekun będzie nie tylko wspierał młodzież na każdym etapie tworzenia, ale również umożliwiał jej bezpośredni kontakt z twórcami intensywnie działającymi w różnych obszarach świata sztuki. Już wiadomo, że gośćmi specjalnymi warsztatów z młodzieżą będą m.in.: zespoły Mafia, Letko, Fliper, Jedyna Maść, Ankh i KSM, Krzysztof „Kasa” Kasowski oraz osoby na co dzień pracujące przy realizacji widowisk telewizyjnych.

Kolejne utalentowane osoby, które zechcą uczestniczyć w tym wyjątkowym przedsięwzięciu, cały czas mogą dołączyć do grupy.
Aby to zrobić, należy skontaktować się z Marcinem Janaszkiem, nry tel.: 792 740 575, 41 365 51 41, adres e-mail: mjanaszek@wdk-kielce.pl

Czekamy na Was!

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 58
Realizacja nbStudio