Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

5 marca - spotkanie z Beatą Kępińską, autorką powieści obyczajowych o kobietach

2013/02/13

5 marca gościem WDK będzie Beata Kępińska – autorka dwóch poczytnych powieści: „Zaradna” i „Sielsko i diabelsko”. Na spotkanie z pisarką zapraszamy o godz. 18.00 do Sali Kominkowej.

Beata Kępińska (rocznik ’51) urodziła się w Łodzi, tam też w 1975 r. ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Jak sama wspomina, broniła się przed wykonywaniem zawodu nauczycielki, do którego nie czuła powołania. Była bibliotekarką, fakturzystką w fabryce gwoździ i drutu, pracowała w gazecie zakładowej fabryki mebli, pisała barwne reportaże z pegeerowskich pól na Mazurach, prowadziła własny gabinet kosmetyczny, a nawet piekła pączki na sprzedaż. Wielokrotnie się przeprowadzała, długo nie mogąc znaleźć swego miejsca na ziemi. Przez jakiś czas mieszkała nawet w RPA – na początku lat 90. przeprowadziła się tam z mężem lekarzem i trójką dzieci.

Beata Kępińska zaliczyła tzw. „późny debiut” – jej pierwsza powieść „Sielsko i diabelsko” ukazała się w 2011 r. – ale debiut ten okazał się nadzwyczaj udany – książka uzyskała bardzo ciepłe recenzje i dobrze się sprzedała. W 2012 roku ukazała się jej druga powieść „Zaradna” – i właśnie ona będzie głównym tematem wieczoru autorskiego w WDK. W planach pisarka ma co najmniej pięć następnych.

Zapraszamy!

 

Kepinska - okladka - 400

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 155
Realizacja nbStudio