Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Koncert charytywny SERCE DLA HOSPICJUM

2013/02/06

11 lutego o godz. 18.00 WDK i Caritas Diecezji Kieleckiej zapraszają na „Serce dla hospicjum” – wyjątkowy koncert charytatywny i aukcję cennych przedmiotów, z których dochód zostanie przeznaczony na budowę hospicjum w Kielcach.

Bilety-cegiełki na koncert „Serce dla hospicjum” w cenach 20 zł i 30 zł dostępne są w Biurze Caritasu przy Placu Najświętszej Maryi Panny 1 (nr tel.: 41 344 52 82, adres e-mail: kielce@caritas.pl) oraz w Impresariacie WDK przy ulicy Ściegiennego 2 (nr tel.: 41 365 51 44, nr kom.: 665 202 306, adres e-mail: impresariat@wdk-kielce.pl). Inicjatywę można również wesprzeć przez przekazanie organizatorom wartościowych przedmiotów na aukcję.

Koncert „Serce dla hospicjum” odbędzie się w Światowym Dniu Chorego. W ten sposób organizatorzy wydarzenia chcą zwrócić uwagę na potrzebę otoczenia chorych opieką hospicyjną. Całkowity dochód z cegiełek i licytacji cennych przedmiotów przekazanych na aukcję przez kieleckich VIP-ów zostanie przeznaczony na rzecz budowanego Hospicjum im. Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

Na scenie zaprezentują się m.in.: Joanna Litwin, Marzena i Leszek Ślusarscy, Małgorzata Oracz, Adam Młodawski, Piotr Restecki, Stan Tutaj, Tomasz Rowiński-Studio Tańca i Stylu „Rewanż”, laureaci „Bitwy na głosy”. Wszyscy artyści wystąpią za darmo.

Kieleckie hospicjum powstaje wyłącznie z odpisu 1% podatku i darowizn. W budowanej placówce zaprojektowano 45 miejsc dla osób chorych terminalnie. Do tej pory udało się zebrać około 2 mln złotych. Obecnie obiekt jest w stanie surowym zamkniętym. By udało się według planów uruchomić placówkę w 2014 roku, potrzeba kolejnych 2 mln złotych. Caritas Diecezji Kieleckiej liczy m.in. na dochód z 1% z rozliczeń podatkowych mieszkańców naszego województwa.

Kielce jako jedyne miasto wojewódzkie nie posiada hospicjum.

 

Serce dla hospicjum - srebrna zastawa - 400

Srebrna zastawa przekazana na aukcję. Fot. Caritas Diecezji Kieleckiej

Serce dla hospicjum - rekawice Diablo

Rękawice Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka przekazane na aukcję przez Jarosława Balińskiego. Fot. Agnieszka Markiton

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 51
Realizacja nbStudio