Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

27 stycznia w WDK zostanie otwarty kielecki oddział Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego

2013/01/21

27 stycznia 2013 r. o godz. 14.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach nastąpi uroczyste otwarcie kieleckiego oddziału Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego. W czasie inauguracji ASM będzie można spotkać się m.in. z Maciejem Pawłowskim, który opowie o swoich planach związanych z ziemią świętokrzyską.

W związku z przygotowaniami do wyprodukowania i wystawienia w Kielcach musicalu "Legenda Łysej Góry" z muzyką Macieja Pawłowskiego do tekstów Jerzego Siemasza, powstaje kielecki oddział Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego. Przewiduje się, że spora część nowych uczniów kieleckiej filii ASM wystąpi w tej produkcji.

Autorska Szkoła Musicalowa Macieja Pawłowskiego działa od 6 lat i ma za zadanie kształcenie profesjonalnych kadr aktorów, wokalistów i tancerzy dla potrzeb nowoczesnych teatrów muzycznych.

Maciej Pawłowski, kierownik muzyczny i dyrygent polskich prapremier musicali w Teatrze Muzycznym ROMA, wypracował własne sposoby kształcenia artystów pod kątem stylistyki nowoczesnego musicalu. ASM wystawiła wiele samodzielnych produkcji musicalowych i prowadziła zajęcia w wielu miastach Polski.

Zajęcia kieleckiej filii ASM będą odbywały się w Wojewódzkim Domu Kultury raz w tygodniu, w niedziele, w godz. 14.00–20.00.
Planowane są dwie grupy wiekowe – młodsza 10–12 lat, starsza od 13 r.ż. wzwyż.
Wszyscy chętni mogą już zapisywać się do ASM oddział Kielce poprzez formularz zgłoszeniowy:
http://www.szkola-musicalowa.pl/content/zgloszenie.html

Więcej informacji dotyczących kieleckiej filii ASM można uzyskać, dzwoniąc pod nr tel.: 503 358 296 lub zaglądając na stronę ASM na Facebooku: https://www.facebook.com/ASMKielce

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 384
Realizacja nbStudio