Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Legendy i podania świętokrzyskie

2010/02/22

 

Legendy_podania_zdj2

„Legendy i podania świętokrzyskie” oraz "Legendy świętokrzyskie" to wydawnictwa, których promocja odbyła się w piątek w sali koncertowej Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach. Promocji towarzyszyły tańce i hulańce.
Wydawnictwo „Legendy i podania świętokrzyskie” jest efektem konkursu literackiego, ogłoszonego przez WDK, skierowanego do młodzieży szkolnej z naszego województwa. Jest to praca, w której znalazło się 221 legend wprowadzających nas w czasy wiedźm, królów, leśnych duszków i cudów wszelakich. „Legendy świętokrzyskie” natomiast są zbiorem referatów wygłoszonych przez historyków, etnografów, archeologów podczas konferencji naukowej odnoszącej się do legend świętokrzyskich.
Piątkowa impreza była przepełniona występami artystycznymi zespołów takich jak, m.in.: „Staropolanie", „Uśmiech”, „Świętokrzyskie Diabliki”. Na widowni zasiedli między innymi: marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, starostowie powiatów, burmistrzowie i wójtowie.

Żródło: www.pik.kielce.pl

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 14
Realizacja nbStudio