Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Kino WDK, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty oraz Wydawnictwo Nowe Horyzonty

2012/12/06

Kino WDK, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty oraz Wydawnictwo Nowe Horyzonty zapraszają na warsztaty z cyklu Psychologia w kinie Konflikty są twórcze! na podstawie filmu Rzeź.

Film Romana Polańskiego zostanie potraktowany jako antylekcję rozwiązywania konfliktów.

Poprzez analizę błędów, jakie popełniają bohaterzy filmu, pokażemy:

– podstawowe zasady prowadzenia negocjacji,

– techniki radzenia sobie z trudnymi rozmówcami,

– zasady dobrej komunikacji wspierającej szukanie porozumienia.

Warsztaty odbędą się 15 grudnia (sobota) w godzinach 10.00-14.00, w Sali Widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Plan warsztatów:

- Prelekcja
- Film
- Dyskusja

zapisy od 8 grudnia:

Ze względu na konieczność wcześniejszej rezerwacji miejsc, prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu pod numerem infolinii: 801 88 10 10 lub 58 721 48 00  dla dzwoniących z tel. komórkowych.

Zgłoszenia telefoniczne przyjmujemy  w godzinach 8:00 - 19:00. Prosimy o podanie daty i miejsca spotkania. W związku z ograniczoną liczbą miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Uprzejmie prosimy o przekazanie informacji o spotkaniu zainteresowanym nauczycielom.

o filmie:

Na osiedlowym placu zabaw dochodzi do bójki dwóch jedenastolatków. Podpuchnięte wargi, połamane zęby… Rodzice „ofiary” spotykają się z rodzicami „sprawcy” w ich mieszkaniu, aby w gronie dorosłych dojść do porozumienia. Rozmowa, która początkowo ma kulturalny przebieg, stopniowo zamienia się w ostrą kłótnię, która obnaża uprzedzenia, groteskowe poglądy i ograniczenia wszystkich uczestników spotkania. Nikt z tego grona nie uniknie rzezi.

zwiastun

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 10
Realizacja nbStudio