Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Marianna Śmiłowska laureatką I miejsca w II Regionalnym Przeglądzie Gadek TOTO NASE LUDOWE GODANIE

2012/12/02

2 grudnia odbył się II Regionalny Przegląd Gadek "Toto nase ludowe godanie".

Formuła konkursu stawia sobie za cel nie tylko popularyzację gawędziarstwa i tradycji regionalnej, ale przede wszystkim uczy szacunku do gwary ludowej.

W prezentowanym przez uczestników repertuarze pojawiły się: godki ludowe, legendy, opowiadania i humoreski ludowe.

W Radzie Artystycznej przeglądu zasiedli językoznawcy z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego - dr Marzena Marczewska i dr Stanisław Cygan oraz instruktor teatralny Wojewódzkiego Domu Kultury - Hubert Guza.

Po obejrzeniu wszystkich prezentacji konkursowych, jury uhonorowało nagrodami uczestników.  Laureatką I miejsca została Marianna Śmiłowska, II miejsce przypadło w udziale ex aequo Mariannie Jamrożek oraz Henryce Brzozie, III miejsce zajął Henryk Bartos. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Stanisława Żądecka, Wiesław Szydłowski oraz Regina Kusal.

Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 75
Realizacja nbStudio