Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

29 listopada odbędzie się wernisaż fotografii Kuby Kotuli - ONA

2012/11/21

29 listopada Wojewódzki Dom Kultury i Portal Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego mają przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż fotografii Kuby Kotuli,  zatytułowany „Ona”, który odbędzie się w restauracji „Różowy kontrabas” w WDK o godz. 19.

Kuba Kotula jest absolwentem Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Dotychczas swoje zdjęcia publikował na łamach kieleckiej „Gazety Wyborczej”, oraz w dodatku do kieleckiego wydania „Echa Dnia”. Jest zdobywcą wyróżnień w wielu konkursach fotograficznych, m.in "Kielce Zimą 2005", "Kieleckie Inaczej 2011". Na swoim koncie ma również 4 wystawy autorskie „Zmarszczka – każdy mieć ją będzie” w 2008 r., „Są kobiety pistolety i kobiety jak rakiety” w 2009 r. oraz „Crimea” w 2012 r.

Kuba Kotula tak mówi o swoich pracach: „Fotografia jest dla mnie czymś więcej niż tylko strzałem migawki. Pisanie światłem utrwala chwile przeżycia czegoś, co być może jest dla nas ważne, dotyka głębszych obszarów naszej świadomości, niemo tłumacząc mój punkt widzenia. Brak słów, brak dźwięku, powodują łechtanie innych obszarów naszego wnętrza, reprodukując rzeczywistość utrwaloną na papierze”.

W „Różowym kontrabasie” Kotula zaprezentuje najpiękniejsze ujęcia kobiet wykonane w ciągu kilku ostatnich lat poszukiwań artystycznych. Zdjęcia będzie można podziwiać do 9 grudnia.

 

K.Kotula_foto 01

Fot. K. Kotula

K.Kotula_foto 02

Fot. K. Kotula

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 10
Realizacja nbStudio