Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Zaczarowany wieczór z Janem Nowickim

2012/11/09

8 listopada WDK zaszczycił swoją obecnością znakomity polski aktor Jan Nowicki. Sala Kominkowa, w której zostało zorganizowane spotkanie, od dawna nie przeżywała takiego oblężenia.

Jan Nowicki przyjechał do Kielc w ramach trasy promocyjnej swojej niedawno wydanej książki "Mężczyzna i one", napisanej we współpracy z Katarzyną Zimmerer, polską dziennikarką i pisarką, felietonistką „Tygodnika Powszechnego”, córką Ludwika Zimmerera i Joanny Olczak-Ronikier związanych z Krakowem i „Piwnicą pod Baranami”.

W publikacji tej Nowicki zawarł swoje refleksje, pomysły i wiedzę o tych, na których zna się jak mało kto – o kobietach. Kochał je zawsze i kocha teraz, a i one odwzajemniają, i to do entej potęgi, uczucie sympatii bądź uwielbienia, oddania bądź przyjaźni. Wybitny aktor uznał więc, że nadszedł czas, aby nagromadzoną przez całe życie wiedzę przelać na papier, w czym pomogła mu Katarzyna Zimmerer. Tekst książki "Mężczyzna i one" mimo wielkości tematu tryska humorem, ale humorem refleksyjnym, który sprawia czytelnikowi niewątpliwą satysfakcję.

Tego humoru nie zabrakło i podczas spotkania w WDK. Artysta, wyraźnie wzruszony i mile zaskoczony tym, jak wiele osób przyszło na spotkanie z nim, zamienił wieczór w fascynujący spektakl pełen anegdot, wspomnień o przyjaciołach, m.in. o Leonie Niemczyku czy Piotrze Skrzyneckim, refleksji nad życiem i błyskotliwych opinii na temat realiów, w których obecnie muszą funkcjonować młodsi koledzy z branży.

Fot. Agnieszka Markiton

Więcej zdjęć znajdziecie Państwo na naszym oficjalnym profilu na Facebooku: Spotkanie z Janem Nowickim.

 

J.Nowicki 1

 

J.Nowicki 5

 

J.Nowicki 2

 

J.Nowicki 3

 

J.Nowicki 4

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 87
Realizacja nbStudio