Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

18 listopada - Wojewódzkie Święto Muzyki CECYLIADA

2012/11/06

18 listopada 2012 r. w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się Wojewódzkie Święto Muzyki "Cecyliada".

Przedsięwzięcie to - realizowane z inicjatywy Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach - dobywa się cyklicznie w różnych miejscowościach województwa świętokrzyskiego od 1998 roku. Patronuje mu święta Cecylia - patronka chórzystów, lutników, muzyków i organistów.
Na przestrzeni ubiegłych lat "Cecyliada" gościła m.in. w Ostrowcu Świętokrzyskim, Staszowie, Opatowie, Morawicy, Busku-Zdroju i Włoszczowie.

Do udziału w tegorocznej edycji tego święta muzyki zostały zaproszone zespoły artystyczne z województwa świętokrzyskiego: chóry, orkiestry dęte oraz zespół wokalno-instrumentalny. Wykonawcy zaprezentują swój kunszt muzyczny w kościele Najświętszego Serca Jezusowego podczas mszy świętej o godz. 13.00 i koncertu muzyki sakralnej o godz. 14.00, a następnie podczas koncertu muzyki popularnej w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej o godzinie 16.30.

Organizatorami "Cecyliady" są: Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej oraz parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej.
Patronat honorowy nad "Cecyliadą" sprawują Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz Prezydent Skarżyska-Kamiennej Roman Wojcieszek.

 

Cecyliada 2012 duze

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 54
Realizacja nbStudio