Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

8 listopada w WDK odbędzie się premiera albumu ARTYLERIA I PIECHOTA W KIELCACH 1919?1939 NA STAREJ FOTOGRAFII

2012/10/31

8 listopada o godzinie 17.00 Wojewódzki Dom Kultury i Fundacja POSTERIS mają zaszczyt zaprosić Państwa na promocję albumu „Artyleria i piechota w Kielcach 1919–1939 na starej fotografii”.

Dr Marek Maciągowski, dyrektor Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, tak pisze o tym wydawnictwie:

"Z kolekcjonerskiej pasji, szacunku dla rodzinnej tradycji oraz zamiłowania do historii własnego miasta zrodził się niezwykły album, na kartach którego znaleźli się żołnierze i oficerowie stacjonujących niegdyś w Kielcach 2. Pułku Artylerii Lekkiej Legionów i 4. Pułku Piechoty Legionów. Zatrzymani w kadrze w koszarach, na poligonie, na ulicach miasta, podczas uroczystości i podczas służby, przypominają o wojskowych tradycjach Kielc – miasta, które w sierpniu 1914 roku stało się kolebką odradzającego się Wojska Polskiego.
Zebrane przez Krzysztofa Idzika dawne fotografie i dokumenty, gromadzone przez kolekcjonerów, przechowywane w domowych szufladach przez rodziny żołnierzy, są dowodem na to, jak silna była niegdyś więź wojska z Kielcami i osobą komendanta Józefa Piłsudskiego. Przypomniane po przeszło siedemdziesięciu latach są dziś także dowodem naszej pamięci o tych, którzy walczyli o wolną Polskę, a potem poszli jej bronić w 1939 roku, walczyli i oddawali za Nią życie na wszystkich frontach II wojny światowej..."

Promocja książki odbędzie się w Sali Lustrzanej WDK. Wstęp wolny.

 

Promocja albumu 8.11.12 o wojsku kieleckim

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 122
Realizacja nbStudio