Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

2 grudnia w WDK odbędzie się II Regionalny Przegląd Gadek TOTO NASE LUDOWE GODANIE

2012/10/29

Wojewódzki Dom Kultury i Starostwo Powiatowe zapraszają na II Regionalny Przegląd Gadek „Toto nase ludowe godanie”, który odbędzie się 2 grudnia 2012 roku w WDK. Początek o godz. 9.00.

Konkurs skierowany jest do osób dorosłych potrafiących prezentować ciekawe teksty w gwarze. Uczestnicy powinni przedstawić teksty, które nigdy wcześniej nie były prezentowane, publikowane i poddane ocenie konkursowej. Tematyka tekstów jest dowolna, ważne jest, aby uwzględniały one dawne ludowe tradycje regionalne. Czas występu nie może przekroczyć 15 minut. Kryteria, którymi jury będzie się kierowało w ocenie prezentacji, oraz wszystkie inne informacje przydatne uczestnikom konkursu zawarte są w Regulaminie.
Więcej informacji o II Regionalnym Przeglądzie Gadek „Toto nase ludowe godanie” można uzyskać, dzwoniąc pod numer: 41 36 55 136.
Kartę zgłoszeń oraz teksty konkursowe w postaci wydruku (ewentualnie z dołączoną płytą CD lub DVD) należy przesłać do 28 listopada 2012 r. na adres:

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
ul. Ściegiennego 2
25–033 Kielce

Honorowy patronat nad konkursem objęli Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego i Zdzisław Wrzałka, Starosta Kielecki.

 

Regulamin s. 1

Regulamin s. 2

Karta zgłoszeniowa

 

Toto nase ludowe godanie 2012 czolo

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 51
Realizacja nbStudio