Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

9 grudnia - premiera nowego programu Kabaretu Skeczów Męczących

2012/11/24

Już 9 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury kieleccy widzowie będą mogli obejrzeć najnowszy program Kabaretu Skeczów Męczących „Z życia niższych sfer – spektakl w 3D”.

Oto jak o premierowym programie mówią sami twórcy:

"Najnowszy program Kabaretu Skeczów Męczących stanowi adaptację nigdy wcześniej niepublikowanych opowiadań Mrożka*. Zrealizowany z rozmachem godnym broadwayowskich musicali, spektakl jest próbą odpowiedzi na fundamentalne pytanie: „Jak żyć, panie premierze?”. Technologia 3D, która jest niczym innym jak tanim chwytem marketingowym, przybliży i uwypukli problemy przeciętnego Polaka. Zobaczcie więc, czego wartościowego można dowiedzieć się od pacjenta w szpitalu psychiatrycznym, spotkajcie legendarne już postacie, np. Kłaka i Śrubę, w całkiem nowych odsłonach, dowiedzcie się, na jakie zapomogi możecie liczyć, nawet jeśli ich nie potrzebujecie. Bo każdy z nas w niższych sferach znajdzie coś dla siebie i coś o sobie, a jak nie, to zawsze jest 3D.

* Bohdan Mrożek – były portier w gimnazjum, wielokrotnie odnotowany w urzędzie pracy, kontestator win w roczniku bieżącym... Jak coś, to robi teraz drobne remonty."

(Sala Widowiskowa, godz. 19, bilety: 35 PLN).

Kabaret Skeczów Męczących powstał w Kielcach w roku 2003. Do tej pory formacja stworzyła pięć autorskich programów, z których każdy był bardzo dobrze przyjmowany i wielokrotnie nagradzany. Członkowie KSM na scenie charakteryzują się ogromną werwą i radością tworzenia, nie stronią od improwizacji i zabawy z widzem. Ogólnopolską popularność przyniosły im takie kabaretowe hity jak „Piosenka Trenera” – o korupcji w polskiej piłce, czy piosenka „Nasza Klasa”. Bardzo podobały się również ich skecze o Jacku Krzynówku i mało rozgarniętym ochroniarzu Śrubie. Bardzo często są obecni w telewizyjnych realizacjach programów kabaretowych. KSM wywalczył ponad 50 nagród na wszelkich konkursach kabaretowych (m.in. PAKA, Lidzbark).

Programy, które przyniosły popularność Kabaretowi Skeczów Męczących:

  • "Śmiechosteron" - data premiery: 13 listopad 2009 - Kielce
  • "Rodzaj męski" - data premiery: 11 marca 2008 - Lublin
  • "Pan Bożenka" - data premiery: 28 luty 2007 - Warszawa
  • "Aluminiowe wiadro" - data premiery: 7 października 2005 - Rybnik
  • "Ewolucja" - data premiery: 28 listopada 2004 - Gdańsk
  • "TV męcząca" - data premiery: 18 lipca 2003 - Świnoujście

Więcej o Kabarecie Skeczów Męczących na stronie: www.ksm.art.pl

 

K. Skeczow Meczacych 2012 plakat

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 15
Realizacja nbStudio