Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Wieczór grecki z poezją Romualda Bielendy

2012/10/08

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach serdecznie zaprasza Państwa na "Wieczór grecki z poezją Romualda Bielendy", który odbędzie się w czwartek 18 października w Sali Widowiskowej WDK o godz. 18. Wstęp wolny.

 
Romuald Bielenda – doświadczony pedagog – od lat zapisywał swoje impresje z podróży. Z tych niebanalnych okruchów wspomnień powstały krótkie formy poetyckie, publikowane najpierw w kieleckim miesięczniku „Ikar”, a później w szeregu innych czasopism literackich i antologii.

Bielenda jest laureatem wielu konkursów ogólnokrajowych, m.in. im. Leopolda Staffa, autorem trzynastu tomików wierszy.

Podczas wieczoru autorskiego w WDK przedstawi publiczności swoje najnowsze dzieło – "Szkice greckie" – impresje z podróży do Grecji. Część utworów poeta zaprezentuje sam, część przedstawią młodzi recytatorzy współpracujący z WDK. Wieczór poezji ubarwi występ znakomitych tancerzy ze szkoły tańca towarzyskiego „Charleston” oraz prezentacja fotografii autorstwa Justyny Rutkowskiej.

Bielenda Szkice greckie duze

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 101
Realizacja nbStudio