Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

21 września gościem WDK będzie Michał Pauli

2012/09/14

Wojewódzki Dom Kultury zaprasza 21 września o godz. 19. na spotkanie z Michałem Paulim, autorem książki 12 X ŚMIERĆ. OPOWIEŚĆ Z KRAINY UŚMIECHU oraz na wernisaż prac autora.

Michał Pauli urodził się w 1972 roku w Kielcach. Ten utalentowany artysta dużo podróżował, mieszkał m.in. w Berlinie, Amsterdamie, Tuluzie, Częstochowie, Barcelonie, studiował na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, tworzył. Prowadził ciekawe życie.

W 2004 roku popełnił poważny życiowy błąd i za przemyt narkotyków do Tajlandii trafił do więzienia Bang Kwang z 12 wyrokami śmierci. W Tajlandii obowiązuje jeden z najbardziej represyjnych systemów prawnych, drakońskie wyroki są na porządku dziennym, a warunki w więzieniach urągają wszelkim normom cywilizacyjnym, więc wspomnienia autora z Bang Kwang przypominają relację z piekła.

Pauli, opisując sześć lat spędzone w murach więzienia, dał świadectwo jak wygląda druga strona Krainy Uśmiechu (tak często nazywana jest przez turystów Tajlandia), jak jeden życiowy błąd może zamienić życie w horror. Szczęśliwie jego prośbę o ułaskawienie poparli trzej polscy prezydenci: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński. Dzięki ich wsparciu Pauli uzyskał ułaskawienie od króla Tajlandii i mógł wrócić do domu i do prowadzenia spokojnego życia.

W wywiadach często podkreśla, że ma nadzieję, iż jego historia powstrzyma młodych ludzi przed podejmowaniem nierozważnych decyzji, które mogą skończyć się tragicznie.

Spotkanie z Michałem Paulim odbędzie się w Sali Kominkowej, natomiast prace artysty zostaną zaprezentowane na górnym holu. Zapraszamy.

 

Pauli_plakat_duzy

 

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 17
Realizacja nbStudio