Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Jaśmina Parkita w Galerii Otwartej WDK

2012/09/05

 

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na inaugurację Galerii Otwartej WDK. W ramach tego przedsięwzięcia artystycznego jako pierwsza zaprezentuje swoje prace młoda kielecka artystka Jaśmina Parkita.
Wojewódzki Dom Kultury stara się coraz bardziej otwierać na młodych i zdolnych artystów. Galeria Otwarta WDK ma być platformą wymiany twórczych koncepcji, artystycznych niepokoi i niebanalnych wizji w sztuce.
W tę koncepcję znakomicie wpisuje się twórczość kieleckiej artystki Jaśminy Parkity (rocznik '88), która mimo młodego wieku może pochwalić się już kilkoma ciekawymi projektami – jest autorką okładek płyt Czesława Mozila, krakowskiego zespołu Camero Cat i pochodzącego ze Skarżyska-Kamiennej bandu Happysad; autorką ilustracji i plakatów dla „Gazety Wyborczej”, TVP Kultura i Gliwickiego Teatru Tańca; ma także na koncie trzy wystawy indywidualne oraz udział w kilku zbiorowych, m.in. w Krakowie, Rzeszowie, Gliwicach i Kielcach.
Jaśmina Parkita w WDK zaprezentuje serię prac pod tytułem No Name. Wernisaż uświetni minirecital muzyki elektronicznej.
Na inaugurację Galerii Otwartej WDK i wernisaż prac Jaśminy Parkity zapraszamy do Podziemi WDK w piątek 7 września 2012 r. o godz. 19.

 

Jasmina Parkita plakat duzy

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 36
Realizacja nbStudio