Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Wakacje z kinem WDK

2012/07/04

Kino WDK zaprasza na filmowe wakacje. Dla dorosłej publiczności przygotowaliśmy 9 edycję "Wakacyjnych Podróży Filmowych", a dla młodszych widzów "Wakacyjne Poranki Filmowe"


Wakacyjne Podróże Filmowe są organizowane w Kielcach już po raz trzeci. Przed nami 9 tygodni podczas których odbędzie się 70 projekcji, wyświetlone zostaną 34 filmy z Polski i Europy podzielone według klucza tematycznego: Podróż z miasta do miasta (m.in. "Passione" Johna Turturro), Kino naszych sąsiadów (m.in. "Soul kitchen"  Fatih Akina), Podróż z kobietą (m.in. "Elena" Andrieja Zwiagincewa), Śladami Gutek Film (m.in. "skóra, w której żyję"  Pedro Almodovara), Na polskich ścieżkach (m.in. "Z daleka widok jest piękny"  Anki i Wilhelma Sasnalów), Po obu stronach La Manche (m.in. "Wstyd" Steve McQueena), Podróż ze smakiem (m.in. "Mine Vaganti. O miłości i makaronach"  Ferzana Ozpetka), W 7 dni dookoła świata (m.in. "Szczęśliwi ludzie: rok w tajdze"  Wernera Herzoga) i Filmy z północy (m.in. "Valhalla. Mroczny wojownik" Nicolasa Refna).

Szczegóły>>

Jednocześnie w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 11:00 odbędzie się dziewięć wakacyjnych spotkań z filmami dla najmłodszych widzów. Po każdym seansie zorganizowane zostaną warsztaty plastyczne, które poprowadzą animatorzy z WDK oraz z kawiarni Kawka Zabawka.

Szczegóły>>

 

 

Do zobaczenia w kinie !!!

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 92
Realizacja nbStudio