Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

X ŚWIĘTOKRZYSKIE KONFRONTACJE DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH ZESPOŁÓW TANECZNYCH O GRAND PRIX ? PUCHAR DYREKTORA WOJEWÓDZKIEGO DOMU KULTURY

2012/06/05

 

X ŚWIĘTOKRZYSKIE KONFRONTACJE DZIECIĘCYCH

I MŁODZIEŻOWYCH ZESPOŁÓW TANECZNYCH

O GRAND PRIX

- PUCHAR DYREKTORA WOJEWÓDZKIEGO DOMU KULTURY

W KIELCACH  10.06.2012 r.

 


9.00 - Otwarcie Biura Organizacyjnego (rejestracja formacji, potwierdzenie akredytacji).

9.00-10.50 - Próby sytuacyjne na scenie (3 min. dla zespołu).    
11.00 - Rozpoczęcie konkursu.

 

Powitanie wszystkich uczestników: 44 zespołów tanecznych z województwa świętokrzyskiego, choreografów i trenerów.  

Lp. Nazwa zespołu Choreograf
1. Świętokrzyska Szkoła Tańca ,,Małe Trzpioty" Choreograf Małgorzata Drżonek  
2. Świętokrzyska Szkoła Tańca „Trzpioty"
3. Zespół „Małe Kielczanki" Choreograf Anna Podolska
4. Zespół „Renesmee" Z.S.O. nr 16 Choreograf Małgorzata Matys-Ziemska
5. Zespół „Integro" Staszów Integracyjny Uczniowski Klub Sportowy „Integro" Choreograf Beata Rachoń
6. Zespół „Rytm I" Gminny Ośrodek Kultury w Piekoszowie Choreograf Katarzyna Skrzyniasz  
7. Akademia Tańca „Dance Fit" Centrum Rozrywki K. R. A. M. SC Choreograf Ewa Gil-Goraj
8. Buskie Samorządowe Centrum Kultury „Perfekta" Buskie Samorządowe Centrum Kultury Choreograf Sylwana Mazur
9. Zespół „Perfekta" Busko-Zdrój Choreograf „Perfekta Dance Academy" - Sylwana Mazur  
10. Zespół „Perfekta I" Kielce
11. Zespół „Perfekta" Kielce
12. Zespół „Efekt" Junior Szkoła Podstawowa w Brynicy Marta Czernikiewicz
13. Zespół „Efekt"
14. Zespół „Afera-1" Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach Choreograf Aneta Wrzosek-Lesińska
15. Zespół „Afera-2"
16. Zespół „Afera-3"
17. Zespół „Twister" Zespół Szkół Społecznych Renata Lipska-Sołtyk
18.   Zespół Taneczny „Kryształki" Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Daleszycach Choreograf Halina Górska
19.   „Małe Kryształki"
20. Zespół „Impuls I" Szkoła Tańca Kieleckiego Teatru Tańca
Choreografowie:
Małgorzata Ziółkowska, Anna Budnicka, Bartłomiej Łącki, Anna Kmiecik
21. Zespół „Impuls II"
22. Zespół „Impuls III"
23. Zespół „Impuls IV"
24. Zespół „Fresh Stuff"
25. Zespół „Mini Progres I" Szkoła Tańca „Progres" Choreograf Edyta Wilk  
26. Zespół „Mini Progres II"
27. Zespół „Progres I"
28. Zespół „Progres II"
29. Zespół „Progres III"
30. Zespół „Kleksiki I" Staszów Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołów Artystycznych „Kleks" 28-200 Staszów Choreograf Małgorzata Szmyrgała    
31. Zespół „Kleksiki II" Staszów
32. Zespół „Kleks" Staszów
33. Zespół „Kleks II" Staszów
34. Studio „Dance Factory" Kielce Studio „Dance Factory" Choreograf Joanna Maciejczyk
35. Zespół „Mimesis I" Studio Tańca i Muzyki „Mimesis" Choreograf Hubert Stachura
36. Zespół „Mimesis II"
37. Zespół „Mimesis III"
38. Zespół „Mimesis IV"
39. „Rewanż B" Pierzchnica Studio Tańca i Stylu „Rewanż" Choreograf Tomasz Rowiński
40. „Rewanż VI" Kielce
41. „Rewanż A" Pierzchnica
42. „Rewanż IV" Kielce
43. „Rewanż II" Kielce
44. „Rewanż" Kielce

    Od 2003 roku swoje umiejętności zaprezentowało podczas kolejnych imprez około 9 tys. tancerzy. W tym roku mamy specjalną 10. jubileuszową edycję. W tym roku w imprezie bierze udział 44 zespołów tanecznych. Na scenie swoje umiejętności zaprezentuje około 900 tancerzy.  

Powołana przez organizatorów Rada Artystyczna, w skład której wchodzą m.in.:  

Piotr Patłaszyński (Warszawa) - dyplomowany instruktor tańca, Prezes Polskiej Federacji Tańca, Wicesekretarz Narodowy IDO w Polsce, założyciel i Wiceprezes ds. freestyle Polskiego Związku Tańca, członek Komisji Dyscyplinarnej International Dance Organization, licencjonowany sędzia Polskiej Federacji Tańca i sędzia międzynarodowy organizacji IDO,    

Bartosz Penkala (Kielce) - choreograf, instruktor tańca towarzyskiego, cheerleadingu oraz tańców latynoskich, właściciel Studia Tańca „BIT", Prezes Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders; pracuje jako konsultant i choreograf z zespołami dziecięcymi i młodzieżowymi, a także prowadzi regularne lekcje tańca i warsztaty; wykłada również na kursach dla nauczycieli i instruktorów,

Aleksandra Kwapisz (Kielce) - choreograf,   

Arkadiusz Szostak (Kielce) - reżyser Festiwalu Harcerskiego Młodzieży Szkolnej i koncertu „Gospodarze - Gościom",     oceniać będzie dobór repertuaru, opracowanie choreograficzne i technikę wykonania, przyznając najlepszym zespołom w poszczególnych kategoriach nagrody i wyróżnienia.   Wszystkim uczestniczącym zespołom wręczone zostaną pamiątkowe dyplomy i statuetki, a podczas finałowej gali najlepsze zespoły taneczne otrzymają puchary oraz nagrody pieniężne.    

Patronat honorowy nad imprezą objęli:


Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Adam Jarubas

Wojewoda Świętokrzyski - Bożentyna Pałka-Koruba

Prezydent Miasta Kielce - Wojciech Lubawski

Świętokrzyski Kurator Oświaty - Małgorzata Muzoł

Poseł do Parlamentu Europejskiego -  Jacek Włosowicz

Poseł na Sejm RP - Artur Gierada


Patronat medialny:

  • „Echo Dnia"
  • Radio Fama
  • TVP Kielce
  • Radio Kielce S.A.
  • Portal Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego

 

 

I. Kolejność prezentacji

11.00-11.30 Inscenizacja taneczna

1.    Zespół "Renesmee" Chłopaki na medal (Kielce) 4:00

2.     Zespół „Rytm I" Złodzieje diamentów (Piekoszów) 2:57

3.     Zespół „Afera 2" Czerwony Kapturek (Kielce) 3:44

4.     Zespół „Impuls III" Tajemniczy ogród (Kielce) 4:00

5.     Zespół „Kleksiki I" Wikingowie (Staszów) 4:00

6.     Studio „Dance Factory" Stewardesy (Kielce) 2:48

7.     Zespół „Afera 3" Dzień z życia motylka (Kielce) 3:58

8.     Zespół „Kryształki Małe" Bajkowy pociąg (Daleszyce) 4.00

 


11.30-12.00 Inne formy tańca (do 11 lat)

1.     Zespół „Małe Trzpioty" Wielki skok (Kielce WDK) 3:40

2.     Zespół „Efekt Junior" Szkolna miłość (Brynica) 2:26

3.     Zespół „Afera 1" Alladyn (Kielce) 3:41

4.     Zespół „Impuls IV" Dream girls (Kielce) 3:36

5.     Zespół „Kleksiki II" Nanoboty (Staszów) 4:00

6.     Zespół „Mimesis I" Stary zegar (Kielce) 3:50

7.     Zespół „Kryształki "Taniec Celtycki" (MGOK Daleszyce) 4.00


12.00-12.30 Inne formy tańca (do 15 lat)

1.     Zespół „Małe Kielczanki" Czarodziejki (Kielce WDK) 3:40

2.     Zespół „Efekt" Czary-mary (Brynica) 3:36

3.     Zespół „Twister" Sabat (Kielce) 3:55

4.     Zespół „Progres III" Royal (Ostrowiec Świętokrzyski) 3:17

5.     Zespół „Kleks II" Ciągle szukam (Staszów) 3:40

6.     Zespół „Mimesis III" Happy birthday (Kielce) 3:50

7.     Zespół „Renesmee" Pawie oko (Kielce) 3:50

8.     Studio „Dance Factory" Ślub (Kielce) 4:00


Przerwa 30 minut

 

13.00-13.20 Inne formy tańca (powyżej 15 lat)

1.     Zespół „Impuls I" Krygers czyli Afrykański wojownik (Kielce) 4:00

2.     Zespół "Perfekta I" Falling Stars (Kielce) 3:00

3.     Zespół „Kleks" Freakshow (Staszów) 3:50

4.     STiS „Rewanż II" Afro-Euro 2012 (Kielce) 4:00

5.     Zespół „Impuls II" Gold jazz (Kielce) 4:00

6.     Zespół „Trzpioty" Krzyk szeptu (Kielce WDK) 4:00

 

13.20-13.55 Taniec nowoczesny (do 11 lat)

1.     STiS „Rewanż B "Przerwa" (Pierzchnica) 4:00

2.     Zespół „Dance Fit" Piłkarki (Kielce) 3:35

3.     Zespół „Perfekta" Skok na bank (Buskie Centrum Kultury)   2:50

4.     STiS „Rewanż VI" J.LO (Kielce) 4:00

5.     Zespół „Efekt Junior" Jedność w różności (Brynica) 2:47

6.     Zespół „Mini Progres II" Pit Ból (Ostrowiec Świętokrzyski) 3:05

7.     Zespół „Kleksiki II" Milion lat przed naszą erą (Staszów) 3:35

8.     Zespół „Mimesis II" Crazy steps (Kielce) 3:50

9.     STiS „Rewanż IV" Saturn (Kielce) 4:00

 

13.55-14. 15 Taniec nowoczesny (do 15 lat)

1.     Zespół „Perfekta" Król popu (Busko-Zdrój) 2:40

2.     Zespół „Mini Progres I" Cookie Monster (Ostrowiec Świętokrzyski) 3:10

3.     Zespół „Kleksiki I" W szkole (Staszów) 3:45

4.     Zespół „Mimesis IV" Fighter (Kielce) 3:55

5.     Zespół „Progres II" I'm sexy and i know it (Ostrowiec Świętokrzyski) 2:80

 


14.15-14.30 Taniec nowoczesny (powyżej 15 lat)
 
1.     Zespół „Fresh Stuff" Groove fire (Kielce) 3:40

2.     Zespół „Progres I" This Instinct (Ostrowiec Świętokrzyski) 3:15

3.     STiS „Rewanż A" Club Platinium (Pierzchnica) 4:00

 

14.30-15.10 Produkcje (bez ograniczeń wiekowych)

1.     Zespół „Perfekta" Diamonds (Kielce) 4:00

2.     Zespół „Efekt" Sen (Brynica) 5:08

3.     Zespół „Kleks" Halloween (Staszów) 4:20

4.     Studio Tańca i Stylu „Rewanż" The Little Mermaid (Kielce) 6.00

Przerwa 15.10-16.00  

16.00 - Wręczenie wszystkim zespołom tanecznym dyplomów i statuetek za udział w konfrontacjach.  Wręczenie pucharów i nagród w poszczególnych kategoriach tanecznych. Prosimy o wytypowanie 3-osobowej reprezentacji do prezentacji na scenie.  

 

Uwaga ! 


- Zespół musi się zgłosić do Biura Organizacyjnego minimum 2 godziny przed swoją prezentacją taneczną.  
- Pielęgniarka pełni dyżur podczas imprezy obok Biura Organizacyjnego.  
- Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione w szatni.  
- Jeżeli zespół zrezygnuje z udziału w imprezie, kwota akredytacji nie zostanie zwrócona.  
- Akredytacja nie zostanie zwrócona  w przypadku przyjazdu mniejszej liczby uczestników niż zostało to podane w karcie zgłoszenia zespołu na imprezę.  
- Impreza na żywo jest relacjonowana on-line przez Portal Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego - adres strony www.pik.kielce.pl  
- Bezwzględnie prosimy o zaparkowanie autokarów na parkingu Korony.    

 

Godz. 16.00:   1. Poproszenie na scenę:

 
  • Jacka Kowalczyka - Dyrektora Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach,
 
  • Jarosława Machnickiego - Dyrektora WDK,
 
  • Przewodniczącego jury Piotra Patłaszyńskiego - Prezesa Polskiej Federacji Tańca, Wicesekretarza Narodowego IDO w Polsce,
 
  • Jacka Włosowicza - posła do Parlamentu Europejskiego,
 
  • Artura Gieradę - posła na Sejm RP.



2. Powitanie wszystkich, podsumowanie imprezy: przez cały dzień udział w imprezie wzięło 45 zespołów tanecznych, 900 tancerzy.  
Prosimy o wytypowanie 3-osobowej reprezentacji do prezentacji na scenie z zespołów:    

 

Lp. Nazwa zespołu Choreograf
1. Świętokrzyska Szkoła Tańca ,,Małe Trzpioty" Choreograf Małgorzata Dżonek  
2. Świętokrzyska Szkoła Tańca „Trzpioty"
3. Zespół „Małe Kielczanki" Choreograf Anna Podolska
4. Zespół „Renesmee" Z.S.O. nr 16 Choreograf Małgorzata Matys-Ziemska
5. Zespół „Integro" Staszów Integracyjny Uczniowski Klub Sportowy „Integro" Choreograf Beata Rachoń
6. Zespół „Rytm I" Gminny Ośrodek Kultury w Piekoszowie choreograf Katarzyna Skrzyniarz
7. Akademia Tańca „Dance Fit" Centrum Rozrywki K. R. A. M. SC Choreograf Ewa Gil-Goraj
8. Buskie Samorządowe Centrum Kultury „Perfekta" Buskie Samorządowe Centrum Kultury Choreograf Sylwana Mazur
9. Zespół „Perfekta" Busko-Zdrój Choreograf „Perfekta Dance Academy" - Sylwana Mazur
10. Zespół „Perfekta I" Kielce
   
11. Zespół „Perfekta" Kielce
12. Zespół „Efekt" Junior Szkoła Podstawowa w Brynicy Marta Czernikiewicz
13. Zespół „Efekt"
14. Zespół „Afera-1" Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach Choreograf Aneta Wrzosek-Leśniatyńska
15. Zespół „Afera-2"
16. Zespół „Afera-3"
17. Zespół „Twister" Zespół Szkół Społecznych Renata Lipska-Sołtyk
18. 19. Zespół Taneczny „Kryształki" Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Daleszycach Choreograf Halina Górska
Małe Kryształki
20. Zespół „Impuls I" Szkoła Tańca Kieleckiego Teatru Tańca Choreografowie: Małgorzata Ziółkowska Anna Budnicka Bartłomiej Łącki
21. Zespół „Impuls II"
22. Zespół „Impuls III"
23. Zespół „Impuls IV"
24. Zespół „Fresh Stuff"
25. Zespół „Mini Progres I" Szkoła Tańca „Progres" Choreograf Edyta Wilk
26. Zespół „Mini Progres II"
27. Zespół „Progres I"
28. Zespół „Progres II"
29. Zespół „Progres III"
30. Zespół „Kleksiki I" Staszów Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołów Artystycznych „Kleks" 28-200 Staszów Choreograf Małgorzata Szmyrgała
31. Zespół „Kleksiki II" Staszów
32. Zespół „Kleks" Staszów
33. Zespół „Kleks II" Staszów    
34. Studio „Dance Factory" Kielce Studio „Dance Factory" Choreograf Joanna Maciejczyk
35. Zespół „Mimesis I" Studio Tańca i Muzyki „Mimesis" Choreograf Hubert Stachura
36. Zespół „Mimesis II"
37. Zespół „Mimesis III"
38. Zespół „Mimesis IV"
39. „Rewanż B" Pierzchnica Studio Tańca i Stylu „Rewanż" Choreograf Tomasz Rowiński
40. „Rewanż VI" Kielce
41. „Rewanż A" Pierzchnica
42. „Rewanż IV" Kielce
43. „Rewanż II" Kielce
44. „Rewanż" Kielce

      3. Poproszenie o zabranie głosu:

 
  • Jacka Kowalczyka - Dyrektora Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach,
 
  • Jarosława Machnickiego - Dyrektora WDK,
 
  • Przewodniczącego jury Piotra Patłaszyńskiego - Prezesa Polskiej Federacji Tańca, Wicesekretarza Narodowego IDO w Polsce,
 
  • Jacka Włosowicza - posła do Parlamentu Europejskiego,
 
  • Artura Gieradę - posła na Sejm RP.  



     4.  Odczytanie protokółu jury i wręczenie nagród.      

  

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 30
Realizacja nbStudio