Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koperem

2012/05/10

Wojewódzki Dom Kultury i Firma Księgarska „Andrzej” zapraszają na spotkanie z najpoczytniejszym w Polsce autorem książek historycznych, Sławomirem Koperem. Pisarz spotka się z kieleckimi czytelnikami w poniedziałek 28 maja w Sali Kominkowej WDK o godz. 18. Wstęp wolny.


Sławomir Koper znakomicie odnajduje się jako autor w tych niewdzięcznych dla książek czasach. Tajemnicą jego sukcesu jest to, że potrafił połączyć znakomity warsztat zawodowy z talentem gawędziarskim. Historia w jego książkach nie jest „tą nudną historią” pełną trudnych do zapamiętania dat, którą uczniowie znają ze szkoły. Historia widziana oczami Sławomira Kopera jest poruszająca, ciekawa, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, niczym w powieści kryminalnej czy sensacyjnej.


Pisarz spotka się z kieleckimi czytelnikami w ramach trasy promocyjnej swojego najnowszego dzieła, książki Polskie piekiełko. Obrazy z życia elit emigracyjnych 1939–1945.
Autor poruszył w Polskim piekiełku... kwestie pomijane w większości dotychczasowych publikacji na temat tego okresu, niejednokrotnie bardzo wstydliwe, rzucające cień na polską emigrację po klęsce wrześniowej: spory polityczne, rozgrywki personalne, bezwzględną walkę o władzę, eliminację z życia publicznego ludzi związanych z sanacją, chorobliwe rozliczenia z przeszłością, obozy internowania dla niewygodnych oficerów i polityków, a także ambicje i brak zdecydowania generała Sikorskiego, żenujące obsesje jego podwładnych, słowem: konflikty wstrząsające polskim światem w Paryżu, Londynie i Nowym Jorku. Autor podjął w publikacji także inne fascynujące tematy, m.in.: nieprawdopodobne losy pięknej Krystyny Skarbek (ulubionej agentki Churchilla), kulisy rozpadu przyjaźni skamandrytów, opisał również tajemniczą postać Józefa Rettingera, kobiety przewijające się przez życie generała Andersa, czy niesamowite perypetie byłego premiera Felicjana Sławoja Składkowskiego.
Są to wszystko informacje bardzo odległe od stereotypowego postrzegania polskiej emigracji tamtego okresu, dlatego serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniu i dyskusji z pisarzem.
___________________________________________________________________________
Sławomir Koper, rocznik 1963, polski pisarz, historyk, absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Autor (m.in.) następujących publikacji:
Tajemnice i sensacje świata antycznego (1997),
Miłość, seks i polityka w starożytnych Grecji i Rzymie (1998),
Śladami pierwszych Piastów (2006),
Wędrówki po Polsce piastowskiej (2007),
Spacer po Lwowie (2008),
Życie prywatne elit II Rzeczypospolitej (2009),
Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej (2010),
Józef Piłsudski. Człowiek i polityk (2010),
Życie prywatne i erotyczne w starożytnej Grecji i Rzymie (2011),
Afery i skandale Drugiej Rzeczypospolitej (2011),
Wpływowe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej (2011),
Polskie piekiełko. Obrazy z życia elit emigracyjnych 1939–1945 (2012).

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 23
Realizacja nbStudio