Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

XIII Międzynarodowe Spotkania Chóralne AD GLORIAM DEI. Pińczów, 13 maja 2012 r.

2012/05/02

 

Zapraszamy na XIII Międzynarodowe Spotkania Chóralne "Ad GLoriam Dei". Pińczów, 13 maja 2012 r.

ad_gloriam_dei_2012_program_small

 

XIII MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA CHÓRALNE AD GLORIAM DEI

Pińczów, 13 maja 2012 r.

 

 

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach od 13 lat organizuje Międzynarodowe Spotkania Chóralne Ad Gloriam Dei. Festiwal skierowany jest do chórów polskich i zagranicznych wykonujących repertuar sakralny. Jego celem jest upowszechnianie muzyki chóralnej z różnych epok, zaprezentowanie zespołów wokalnych i konfrontacja ich osiągnięć, a także promocja naszego regionu, wymiana doświadczeń i nawiązywanie kontaktów.

Tegoroczne Spotkania Chóralne odbędą się 13 maja 2012 r. w zabytkowym, popaulińskim zespole klasztornym w Pińczowie. Wezmą w nich udział chóry z Polski, Słowacji i Węgier:

 

1. BENEDICTUS Uniwersytet Pedagogiczny w Ružomberok, Słowacja

2. CHÓR UNIWERSYTETU ROLNICZEGO W KRAKOWIE, Polska

3. EGRESSY CHAMBER CHOIR Tata, Węgry

4. CHÓR MIESZANY Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Zabrzu, Polska

5. KERESZTELŐ SZENT JÁNOS KÓRUS Heres, Węgry

 

W ramach Festiwalu na rynku w Pińczowie zostanie zorganizowany koncert muzyki chóralnej, natomiast w kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie odbędą się przesłuchania konkursowe, uroczysta msza święta z udziałem chórów oraz finałowy koncert muzyki sakralnej, w trakcie którego darczyńcy wręczą uczestnikom festiwalu ufundowane nagrody i wyróżnienia. 

Międzynarodowe Spotkania Chóralne stanowią wspaniałą okazję dla chórów działających na terenie naszego województwa do spotkania z podobnymi zespołami z kraju i zza granicy. Jest to szczególnie ważne dla zespołów amatorskich, bowiem tego rodzaju wydarzenia mobilizują je do dalszej pracy i pozwalają poszerzać posiadany repertuar o nowe, wartościowe opracowania. 

Jednocześnie Festiwal stanowi wspaniałą okazję do promocji naszego regionu, cennych zabytków i pięknych okolic Pińczowa, a także do popularyzowania historycznych i kulturowych tradycji województwa świętokrzyskiego.

 

Organizator: 

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach

 

Współorganizator: 

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury

Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie

 

Patronat honorowy: 

Adam Jarubas - Marszałek Świętokrzyski

Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Kazimierz Ryczan - Biskup Kielecki

Jan Moskwa - Starosta Powiatu Pińczowskiego

Włodzimierz Badurak - Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów

Anna Tarnowska - Prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr

 

PROGRAM

17:45 – 19:00 Koncert Muzyki Sakralnej – finał Festiwalu. W trakcie koncertu wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia. Chóry wykonają repertuar sakralny.

 

Wydarzenia towarzyszące:

12:30 – 13:45 Przesłuchania konkursowe w kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie. Przesłuchania ocenia Rada Artystyczna.

15:00 – 15:50 – koncert towarzyszący na rynku Pińczowa (W razie niepogody koncert towarzyszący odbędzie się w budynku PSCK). Chóry wykonują program dowolny, niekoniecznie sakralny (poza konkursem).

17:00 – 17:45 – Uroczysta Msza Święta w kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty z udziałem chórów (poza konkursem). 

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 32
Realizacja nbStudio