Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

VII Wojewódzki Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej

2012/04/17

W miniony piątek, 13. kwietnia na sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach odbył się koncert finałowy VII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej im. Michała Cetnera.
    Celem organizowanego od siedmiu lat festiwalu jest utrwalanie wartości narodowych, kultywowanie uczuć patriotycznych oraz  popularyzacja pieśni partyzanckich, piosenki żołnierskiej i patriotycznej. Materiał muzyczny, który zdawać by się mógł współcześnie nieatrakcyjnym, cieszy się wśród młodzieży dużą popularnością. W tym roku w festiwalu uczestniczyło ponad trzystu uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
    Organizatorami przedsięwzięcia są: Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 29 w Kielcach oraz Szkoła Podstawowa nr 7 w Kielcach.
    Po przesłuchaniu zakwalifikowanych do finału uczestników, jury w składzie: mgr Marek Kazusek, mgr Jerzy Gumuła, mgr Stanisław Bętkowski oraz por. Jerzy Zawadzki postanowiło nagrodzić następujących wykonawców:
w kategorii soliści – szkoła podstawowa:
I miejsce – Aleksandra Zagórska – SP nr 5 w Skarżysku-Kamiennej
II miejsce – Kornelia Kanclerz -SP w Daleszycach
III miejsce – Kamila Papka – SP w Sulisławicach
Wyróżnienia: Wirginia Nowacka - SP w Brzegach, Anna Markowska – SP nr 34 w Kielcach, Wiktoria Pangowska – SP nr 12 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Katarzyna Podczasik – SP w Nowinach, Natalia Ryś – SP nr 2 w Sędziszowie
w kategorii zespoły wokalne – szkoła podstawowa:
I miejsce – zespół wokalny ze SP nr 28 w Kielcach
II miejsce – zespół wokalny ze SP w Masłowie
III miejsce – zespół wokalny ze SP nr 25 w Kielcach
Wyróżnienia: zespół wokalny ze SP w Piekoszowie oraz zespół wokalny ze SP nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim
w kategorii soliści – gimnazjum:
I miejsce – Paulina Kaczor – Gimnazjum nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim
II miejsce – Magdalena Stępień – Gimnazjum w Lipniku
III miejsce – Karolina Sitek – Gimnazjum w Sulisławicach
Wyróżnienia: Maria Wójtowicz – Prywatne Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej, Katarzyna Główka – Gimnazjum nr 1 w Kielcach, Patrycja Piątek – Gimnazjum nr 2 we Włoszczowie, Karolina Szanto – Gimnazjum w Sędziszowie, Barbara Janik – Gimnazjum nr 9 w Kielcach, Martyna Papros – Gimnazjum nr 3 w Skarżysku-Kamiennej
w kategorii zespoły wokalne – gimnazjum:
I miejsce – zespół wokalny z Gimnazjum nr 3 w Starachowicach
II miejsce – zespół wokalny z Gimnazjum nr 9 w Kielcach
III miejsce – zespół wokalny z Gimnazjum w Skarżysku-Kościelnym
Wyróżnienia: zespół wokalny z Gimnazjum w Sulisławicach, zespół wokalny Katolickiego Gimnazjum w Kielcach, zespół wokalny z Gimnazjum w Piekoszowie, zespół wokalny w Małogoszczu, Gimnazjum nr 2 w Skarżysku Kamiennej. 
 
Serdecznie gratulujemy laureatom i ich opiekunom!

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 14
Realizacja nbStudio