Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Wystawa Zbigniewa Kasprzaka PONIDZIE

2012/03/05

Do 10 marca w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach można oglądać wystawę malarstwa i grafiki Zbigniewa Kasprzaka "Ponidzie".
    Wystawa została otwarta w piątek, 2 marca. Zbigniew Kasprzak to pasjonat malarstwa
i społecznik. Jego twórczość, wielokrotnie nagradzana, stanowi malarską refleksję nad pięknem Ponidzia. Pochodzący z Jędrzejowa artysta zaprosił na wernisaż swoich przyjaciół – młodego akordeonistę Radosława Suligę oraz kabaret "Hola-hola", których to występy stanowiły oprawę artystyczną wieczoru. Kabareciarze Grzegorz Bełz oraz Wojciech Bilewicz  zaprezentowali fragmenty programu "Nasze małe qui pro quo", dzięki czemu wieczór sztuki malarskiej stał się jednocześnie wieczorem inteligentnego dowcipu. Oprawę muzyczną wieczoru stanowił występ Radosława Suligi. Instrumentalista zaprezentował "Czardasz" V. Monti, "Libertango" A. Piazzolli oraz "Taniec Żydowski" A. Dorjeńskiego. Zwieńczeniem wieczoru były anegdoty z życia artysty opowiedziane przez Macieja Przypkowskiego – dyrektora Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie.
    Program wernisażu zainteresował tak bardzo, że przybyli na otwarcie wystawy miłośnicy sztuki plastycznej, nie spostrzegli nawet upływającego czasu... Niezwykle miła i gawędziarska atmosfera wieczoru sprawiła, że piątkowe spotkanie z twórczością Zbigniewa Kasprzaka trwało do późnych godzin wieczornych. 
    Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy!
   

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 204
Realizacja nbStudio