Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Nie ma ojczyzny bez kielecczyzny

2012/02/27

    "Nie ma ojczyzny bez kielecczyzny" - takie hasło przyświecało obchodom Jubileuszu 25-lecia Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej. Klub skupia pochodzących z kielecczyzny ludzi świata kultury, polityki, nauki i biznesu. W przygotowanie uroczystości aktywnie zaangażowany był Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.
    W warszwskim Domu Chłopa, gdzie 24 lutego o godz. 17.00 rozpoczęło się jubileuszowe spotkanie Klubu, nie zabrakło przygotowanego przez WDK w Kielcach stoiska prezentującego sztukę twórców ludowych naszego regionu: Zdzisława Purchały, Eugeniusza Brożka, Grzegorza Króla oraz Zbigniewa Łabudy. Wydarzenie uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca Kielce w towarzystwie kapeli "Ciekoty". Zespół zaprezentował "Suitę świętokrzyską" oraz "Suitę krakowską".

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 53
Realizacja nbStudio