Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Wystawa malarstwa i grafiki Zbigniewa Kasprzaka

2012/02/16

 

kasprzak

Gorąco zapraszamy do spotkania ze sztuką wyjątkowego artysty!

Zbigniew Kasprzak – malarz, ur. w 1951 r. w Jędrzejowie. Absolwent Państwowego Liceum Technik Plastycznych w Kielcach oraz kierunku kulturalno-oświatowego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od ponad 40 lat aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym miasta i powiatu jędrzejowskiego. Popularyzuje sztukę w różnych środowiskach. Swoje prace prezentowal na licznych wystawach m.in. we Włoszczowie, Jedrzejowie, Pińczowie, Busku-Zdroju, Solcu. Społecznik, pasjonat malarstwa, piewca piękna Ponidza. Laureat I miejsca Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Małych Miast "Skalbmierz 2009". Za swoją działalność artystyczną oraz społeczną został uhonorowany wyróżnieniem Polskiego Radia Kielce "Zwykli-Niezwykli" oraz nagrodą "Jędrzejowianin Roku 2009". W 2011 roku zdobył II miejsce w IV Świętokrzyskim Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej organizowanym przez WDK w Kielcach.

 

 

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 126
Realizacja nbStudio