Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Uwolnij książkę dla Malucha

2012/02/13

Uwolnij książkę dla Malucha

To hasło kolejnej akcji bookcrossingowej FRI - Fajnego Radia Internetowego. Tym razem redakcja będzie zbierać książki dla małych pacjentów Szpitala Dziecięcego w Kielcach.


Jeśli masz książki, które już dawno przeczytałeś, z których wyrosłeś - podaruj je dzieciom. Dziel się radością czytania -zachęca Fajne Radio Internetowe na plakatach promujących akcję. Książki można zostawiać w specjalnie oznaczonych pudełkach, które znajdują się, między innymi,  w siedzibie FRI w Wojewódzkim Domu Kultury i Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Marszałkowskiego przy al. IX Wieków Kielc 3.

Do akcji przyłączyła się również Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach, Wojewódzki Dom Kultury, VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Piłsudskiego, Zespół Szkół Społecznych w Kielcach im. Mikołaja Reja, Dziecięca Księgarnia Edukacyjna „Wesoła Ciuchcia" oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Pełna lista miejsc na stronie Radia www.fri.net.pl

Książki będą zbierane do 16 marca. Później na jednym z oddziałów Szpitalika powstanie specjalna półka bookcrossingowa, z której korzystać będą mali pacjenci i ich rodzice. Akcja nie kończy się jednak na postawieniu półki. Z dziećmi co tydzień spotykać się będą członkowie Studenckiego Koła Naukowego Societas Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Będą wspólnie czytać bajki. FRI - Fajne Radio Internetowe jest Świętokrzyskim Koordynatorem Bookcrossingu, akcji polegającej na nieodpłatnym przekazywaniu sobie książek, dawno przeczytanych i zalęgających w domowych bibliotekach. Od początku października Radio „uwolniło" ich już ponad 800. Redakcja Radia opiekuje się dwoma półkami bookcrossingowymi: w swojej siedzibie w WDK i w Biurze Obsługi Interesanta UM WŚ.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 32
Realizacja nbStudio