Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

XIX Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek - eliminacje rejonowe w Skarżysku-Kamiennej

2012/01/23

Znamy kolejnych finalistów XIX Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Włoszczowa 2012!

    W sobotę, 21 stycznia w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyły się kolejne eliminacje rejonowe XIX Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Tym razem kolędowali soliści, zespoły wokalno-instrumentalne, chóry, zespoły śpiewacze i folklorystyczne z powiatów: koneckiego, skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, opatowskiego i sandomierskiego.

    Spośród 41 uczestników eliminacji w Skarżysku- Kamiennej, jury w składzie: Jerzy Gumuła - muzyk, kierownik Dzialu Dziedzictwa Kulturowego Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach; Michał Stachurski - muzyk, instruktor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach oraz Sylwia Gawłowska - wokalistka, instruktor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach  postawiło zakwalifikować do finału konkursu 10-ciu wykonawców. Nominacje otrzymali:

chór Dominanta z Radoszyc
chór Cantate Domino z Ostrowca Świętokrzyskiego
Wiesław Szydłowski z Ciszycy
Anna Żak z Zagnańska
Dominika Bałazińska z Włoszczowy
Zespół Pieśni i Tańca Sorbin
Zespół Ludowy Bałtowianie
Duet Team of teens ze Starachowic
Duet Katarzyna Połeć i Krzysztof Ślusarczyk z Bliżyna
zespół wokalno- instrumentalny Damy radę z Wąchocka  

Finał XIX Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek zapowiada się niezwykle interesująco. Gorąco zapraszamy -  29 stycznia, godz. 13.00, Dom Kultury we Włoszczowie.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 125
Realizacja nbStudio