Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

XIX Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek - eliminacje rejonowe w Jędrzejowie

2012/01/16

Za nami pierwsze eliminacje rejonowe XIX Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek.
W niedzielę 15 stycznia na deskach sceny Centrum Kultury w Jędrzejowie pojawiło się aż  44 uczestników!

Podczas eliminacji prezentowały się zespoły śpiewacze, zespoły wokalno-muzyczne, chóry, zespoły folklorystyczne oraz soliści z powiatów: kieleckiego, staszowskiego, buskiego, kazimierskiego, pińczowskiego, jędrzejowskiego i włoszczowskiego.

Celem konkursu jest popularyzacja kolęd i pastorałek, kontynuowanie bożonarodzeniowej tradycji wspólnego kolędowania oraz zachęcanie wykonawców do poszukiwań zapomnianych, staropolskich utworów.

Rada artystyczna w składzie: Jerzy Gumuła - muzyk, kierownik Działu Dziedzictwa Kulturowego WDK w Kielcach, Sylwia Gawłowska - wokalistka, instruktor Działu Dziedzictwa Kulturowego WDK w Kielcach oraz Michał Stachurski - muzyk, instruktor Działu Dziedzictwa Kulturowego WDK w Kielcach, zakwalifikowała do finału konkursu 10 podmiotów wykonawczych:

Gminny Zespół Pieśni i Tańca MGOK Daleszyce
Kapela z Makoszyna z solistą
Zespół Śpiewaczy "Echo Łysicy" z Bielin
Solistka Inga Ochinean z Kielc
Solistka Agnieszka Piekarska z Chmielnika
Zespół wokalno-muzyczny "Belcanto"
Zespół wokalno-muzyczny "Ad libitum"
Zespół śpiewaczy "Korytniczanki"
Zespół "Pacanowianie"
Zespół Pieśni i Tańca "Ciekoty" z kapelą

Kolejne eliminacje rejonowe odbędą się 21 stycznia o godz. 10.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku- Kamiennej. Finał XIX Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek odbędzie się 29 stycznia o godz. 13.00 w Domu Kultury we Włoszczowie.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 111
Realizacja nbStudio