Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Wystawa zbiorowa prac twórców świętokrzyskich poświęcona pamięci Mariusza Targońskiego

2011/12/06

targonski_wystawa

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na otwarcie  wystawy  poświęconej pamięci MARIUSZA TARGOŃSKIEGO, która odbędzie się :


16 GRUDNIA O GODZ. 18.00 w Sali Kominkowej WDK w Kielcach.


W wystawie wezmą udział plastycy, którzy rok temu dzięki ogromnemu zaangażowaniu i bezinteresowności oddawali swoje prace na aukcje charytatywne organizowane kilkakrotnie w WDK w Kielcach.  Mariusz Targoński – kielecki rzeźbiarz, oczekiwał  wówczas na przeszczep płuc w wiedeńskiej klinice. Operacja miała kosztować 150 tys. euro.
Przypomnijmy, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie wyraził zgody na sfinansowanie tego  zabiegu, dlatego jego przyjaciele ze środowiska plastycznego wspólnie z Towarzystwem Dobroczynności w Kielcach rozpoczęli wielką zbiórkę pieniężną, dzięki której  udało się zebrać ponad 120 tys. złotych.
Do akcji włączyły się również szkoły z obszaru województwa świętokrzyskiego, które dostarczały do WDK zebrane przez siebie nakrętki plastikowe, zasilające specjalne konto utworzone przez Towarzystwo Dobroczynności w Kielcach.


Niestety Mariusz zmarł 18 grudnia 2010 r.


Podczas wystawy obejrzymy prace autorstwa: Wacława Staweckiego, Waldemara  Musika, Jerzego Ozgi, Andrzeja Rębosza, Arkadiusza Latosa, Sławomira Micka, Wojciecha Domagały, Tomasza Łukaszczyka, pośmiertnie Bartłomieja Nowakowskiego, członków Stowarzyszenia Artystów Plastyków Świętokrzyskich. Dodatkową niespodzianką będą trzy kopie wykonane przez Mariusza Targońskiego.


Otwarcie wystawy uświetni recital KRZYSZTOFA ,, KIS”  KISIAŁY.
Wystawa czynna będzie do 22 GRUDNIA w godz. 10 – 16.
Kontakt z organizatorem : 41 36 55 141 , 609 82 85 18.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 43
Realizacja nbStudio