Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Wernisaż wystawy fotograficznej

2011/12/05

Dyrekcja Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy Archiwum Niepokoju Grzegorza Bętkowskiego, który odbędzie się 16 grudnia 2011 r. o godzinie 18.00 w podziemiach WDK.

 

Grzegorz Bętkowski to obdarzony niezwykłym postrzeganiem zwykły człowiek. Jako głodny obrazów obserwator, traktuje procesy fotograficzne z wdzięczną nonszalancją - eksperymentuje w analogowej ciemni, igra ze stanem oraz wiekiem negatywów i aparatów. Efekty tych prób prezentuje na swoim blogu (betko.wordpress.com). Grzegorz Bętkowski to twórca, który posiada trudną do opisania, pociągającą estetykę i fenomenalną wrażliwość. Sam pisze o sobie: "ordinary guy". A więcej mówią o nim tylko jego fotografie...

 

Akceptacja rozbieżności między światem wymarzonym a rzeczywistością może boleć. "Betko" odreagowuje to, zadając ciosy otoczeniu w najsłabsze miejsca, często tam, gdzie nikt nie skierowałby obiektywu.


"Archiwum niepokoju" to fotografie, które chwilami przypominają odrzuty z dokumentacji geodezyjnej, obrazy niewygodnych przestrzennie obiektów, innym razem zaś – to pejzaże tak powszednie, że umykają naszej codziennej percepcji.


Takie zdjęcia wymagały adekwatnej oprawy, stąd ich osadzenie w szerzej nieznanych, niemal nierealnych, podziemiach kieleckiego WDK. Zwiedzenie wystawy zaplanowano lekko niekonwencjonalne - obejrzenie wszystkich prezentowanych fotogramów będzie możliwe tylko podczas wernisażu. Jak lojalnie uprzedza autor, od przybyłych do podziemi gości wymagana będzie elementarna sprawność ruchowa, podczas poruszania się starymi tunelami klimatyzacyjnymi.

 

Zapowiada się interesująco! Serdecznie zapraszamy!

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 15
Realizacja nbStudio