Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

IV Świętokrzyski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej

2011/11/28

25 listopada w Sali Kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się uroczysty wernisaż prac laureatów IV Świętokrzyskiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej.


W Radzie Artystycznej Przeglądu zasiedli: Artur Ptak - plastyk, asystent muzealny Muzeum Narodowego w Kielcach, Sylwia Morys - plastyk z Domu Kultury Zameczek w Kielcach, Katarzyna Kowalewska - Szmit - plastyk z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach oraz przewodniczący jury - Artur Wijata - kurator Galerii Sztuki Współczesnej "Winda".


Poziom Przeglądu z roku na rok jest coraz wyższy. Rośnie także liczba uczestników konkursu. W tym roku na konkurs nadesłano aż 49 prac, z których jury wyróżniło 12 w trzech kategoriach: malarstwo, rysunek i grafika oraz rzeźba.


Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy mieli odwagę podzielić się swoją wrażliwością i pasją!


Wystawę prac IV Świętokrzyskiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej można oglądać do 30 listopada.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 23
Realizacja nbStudio