Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Cecyliada 2011

2011/11/10

W niedzielę 20 listopada w Jędrzejowie odbędzie się trzynasta już edycja „Wojewódzkiego Święta Muzyki - Cecyliada 2011".

            Cecyliada, powstała z inicjatywy Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach realizowana jest cyklicznie w różnych miejscowościach naszego regionu. Gościła już w Ostrowcu Świętokrzyskim, Opatowie, Morawicy, Busku-Zdroju, Włoszczowie. Uroczystość ta, stanowi okazję do spotkania ludzi kultury, władz samorządowych i parlamentarzystów. Stwarza przestrzeń dla integracji amatorskiego środowiska muzycznego województwa świętokrzyskiego.

            Tegorocznym gospodarzem i współorganizatorem obchodów Cecyliady będzie Burmistrz Miasta Jędrzejowa -Marcin Piszczek.

            Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.30 mszą św. w Klasztorze Cystersów. Tuż po niej odbędzie się koncert muzyki sakralnej z udziałem chórów: Pasja pod dyrygenturą Marka Wolskiego, Melodia pod dyrygenturą Sabiny Zielińskiej oraz Chóru pw. św. Cecylii, prowadzonego przez Teresę Lato. W tegorocznej edycji Cecyliady wezmą udział orkiestry dęte: z Krasocina, Sędziszowa, Wiślicy i Bodzentyna. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert finałowy, który odbędzie się w Centrum Kultury w Jędrzejowie.

            Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych muzyką klasyczną!

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 109
Realizacja nbStudio