Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Świętokrzyskie na Dożynkach Prezydenckich 2019 w Spale

2019/09/18

W dn. 14–15 października 2019 r. w Spale odbyły się Dożynki Prezydenckie, podczas których – jak co roku – nasz region reprezentowała silna delegacja rolników, artystów i samorządowców. 

To były bardzo udane dożynki dla gospodyń z sołectwa Krzcin w gminie Koprzywnica w powiecie sandomierskim, których wieniec reprezentował województwo świętokrzyskie – ich wieniec zajął bowiem pierwsze miejsce konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę prezydenta RP. Obrzęd ośpiewania wieńca przygotowali i wykonali członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Morawica”. 

Gospodarzami świętokrzyskiego stoiska podczas Dożynek Prezydenckich byli marszałek województwa Andrzej Bętkowski, Sławomir Neugebauer – dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach i Magdalena Kusztal – dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Świętokrzyskie zaprezentowało się również na stoisku, zorganizowanym w ramach tzw. Miasteczka Regionów w Spale.

Delegacja z regionu świętokrzyskiego otrzymała gratulacje i dyplom zwycięzcy z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy. 

Więcej informacji:

Wieniec dożynkowy z Krzcina w gminie Koprzywnica najpiękniejszy w Polsce!...

Dożynki Prezydenckie Spała 2019...

Dożynki prezydenckie. Konkurs na najładniejszy wieniec rozstrzygnięty

Fot.: Jarosław Machnicki (WDK), Małgorzata Stachurska (Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego)

Więcej zdjęć z Dożynek Prezydenckich 2019 w Spale

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 15
Realizacja nbStudio