Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Protokól z posiedzenia Rady Artystycznej Konkursu Finałowego 43. Buskich Spotkań z Folklorem Busko-Zdrój 18-19 V 2019 r.

2019/06/17

PROTOKÓŁ

Z POSIEDZENIA RADY ARTYSTYCZNEJ KONKURSU FINAŁOWEGO

XLIII BUSKICH SPOTKAŃ Z FOLKLOREM

BUSKO-ZDRÓJ 18-19 V 2019r.

 

Rada Artystyczna w składzie:
- dr Jerzy Szczyrba – muzyk, kompozytor – Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, przewodniczący RA;
- Janina Skotnicka – etnograf – wieloletni pracownik Działu Sztuki Ludowej Muzeum Narodowego w Kielcach;
- Marta Lewandowska – choreograf – Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej „Tramblanka”;
- Michał Stachurski – muzyk – Dział Dziedzictwa Kulturowego Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach;
- Radosław Pach – muzyk – Dział Animacji i Edukacji Kulturalnej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach;
- Stanisław Blinstrub – dziennikarz – Polskie Radio Kielce S.A.;

po ocenieniu 64 prezentacji finałowych, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
   

NAGRODĘ GRAND PRIX im. PIOTRA GANA otrzymuje
 - Kapela Edwarda Goli z Sędziszowa
   
NAGRODĘ im. HALINY SZELESTOWEJ otrzymuje

- Irena Gąsior z Rudek, gm. Nowa Słupia


    .
W kategorii ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH:


I miejsce
- Zespół Śpiewaczy „Brodowianki” z Brodów


II miejsce
- Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy „Kowalanki” z Kowali, gm. Sitkówka Nowiny


III miejsce
- Zespól Śpiewaczy „Ziemia Mirzecka” z Mirca


Wyróżnienia
- Zespół Śpiewaczy „Szewczanki” z Szewców, gm. Sitkówka-Nowiny
- Zespół Śpiewaczy „Brzezinianki” z Brzezin, gm. Morawica

W kategorii TRADYCYJNYCH ZESPOŁÓW PIEŚNI I TAŃCA:

I miejsce
- Zespół Pieśni i Tańca „Łopuszno” z Łopuszna 


II miejsce
- nie przyznano


III miejsce
- nie przyznano


W kategorii ZESPOŁÓW PIEŚNI I TAŃCA W OPRACOWANIU ARTYSTYCZNYM:


I miejsce
- Zespół Pieśni i Tańca „Morawica” z Morawicy


II miejsce
- Zespól Folklorystyczny Pieśni i Tańca „Sołtyski” z Pawłowa


III miejsce
- Zespół Pieśni i Tańca „Leśnianie” z Leśnej, gm. Bodzentyn


Wyróżnienie
- Zespół Pieśni i Tańca „Ciekoty” z Ciekot, gm. Masłów


W kategorii  TRADYCYJNYCH KAPEL LUDOWYCH:


I miejsce
- Kapela Krzysztofa Wieruszewskiego z Końskich


II miejsce
- Kapela „Rykoszyn” z Rykoszyna, gm. Piekoszów



III miejsce

- nie przyznano


W kategorii  KAPEL LUDOWYCH W OPRACOWANIU ARTYSTYCZNYM:


I miejsce
- Kapela „Działoszacy” Adama Kocerby z Działoszyc


II miejsce

- Kapela Kamila Połonka ze Potoka Wielkiego, gm. Jędrzejów


III miejsce

- nie przyznano


Wyróżnienia

- Kapela Macieja Ulewińskiego z Kierza Niedźwiedziego, gm. Skarżysko Kościelne
- Kapela „Ponidzie” z Pińczowa


W kategorii SOLISTÓW ŚPIEWAKÓW:


I miejsce
- Monika Walas z Korczyna, gm. Strawczyn


II miejsce
- Stanisław Pacek z Tychowa Starego, gm. Mirzec


III miejsce
- Maria Sęk z Lisowa, gm. Morawica


Wyróżnienia
- Marianna Jamrożek z Górna
- Amelia Ruszkiewicz z Magoni, gm. Bodzechów
- Marta Zawłocka z Adamowa, gm. Brody


W kategorii  SOLISTÓW INSTRUMENTALISTÓW:


I miejsce ex aequo:
- Adam Kocerba z Działoszyc – harmonia polska, trzyrzędowa
- Agata Korban z Dębskiej Woli, gm. Morawica - skrzypce
- Dariusz Adamczyk z Jędrzejowa - akordeon


II miejsce
- Henryk Cacek z Małogoszcza – akordeon


III miejsce
- nie przyznano

Wyróżnienia
- Kamil Połonek z Potoka Wielkiego, gm. Jędrzejów - akordeon
- Maciej Ulewiński z Kierza Niedźwiedziego – akordeon

Fotorelacja

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 4
Realizacja nbStudio