Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Wernisaż wystawy fotografii KRAJOBRAZ NIEPOKORNY

2019/06/10

W środę 19 czerwca o godz. 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy "Krajobraz niepokorny".

Za tą nazwą kryje się projekt fotografów: 

  • Urszuli Antoniak, 
  • Katarzyny Gritzmann, 
  • Tomasza Batora, 
  • Krystiana Dróżdża, 
  • Pawła Jagiełło, 
  • Mirosława Lubarskiego,
  • Tomasza Nasiadka, 
  • Michała Pioruna, 
  • Przemysława Sękowskiego, 
  • Grzegorza Sidła

mający na celu pokazanie krajobrazu ziemi świętokrzyskiej z perspektywy mieszkańców różnych części regionu. 

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

_______

Słów kilka od autorów wystawy:

"Kielecki krajobraz był wielokrotnie w przeszłości dokumentowany i pokazywany poprzez różne działania artystyczne. Stąd wywodzą się osoby mające stałe miejsce w historii polskiej fotografii krajobrazowej. Z szacunkiem i dumą patrzymy na twórczość naszych mistrzów, sami wielokrotnie czerpiąc inspirację z ich dokonań.

Jesteśmy nieformalną i spontaniczną grupą osób tworzącą ten projekt, niepokornie wołającą, że pejzaż ziemi świętokrzyskiej dalej jest wart uwieczniania i pokazywania. Uważamy, że ziemia świętokrzyska nadal zachwyca swoją malowniczością i różnorodnością formy. Trochę na przekór sobie i światu pokazujemy, że warto wyjechać tuż poza miasto, by ponownie odkryć niezwykłą malowniczość rzek, pagórków, lasów, czy zwykłych pól ziemi świętokrzyskiej. Autorami prac są osoby mieszkające i tworzące w różnych miastach naszego regionu, co ma na celu ukazanie piękna ziemi świętokrzyskiej w jak najszerszym spojrzeniu – zarówno jeśli chodzi o fotografowane miejsca, jak i formę ich prezentacji. 

Przyświeca nam cel, by świętokrzyski pejzaż był pokazany jak najszerszemu gronu odbiorców, by był ciekawy i interesujący w odbiorze, a przede wszystkim zachęcający widza do odwiedzenia urokliwych miejsc ziemi świętokrzyskiej."

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 76
Realizacja nbStudio