Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Świętokrzyska Przestrzeń Teatralna. Teatr Ciut Frapujący z Pińczowa zaprasza na spektakl KURACJA

2019/05/28

31 maja o godzinie 18.00 w WDK wystąpi pińczowski Teatr Ciut Frapujący z najnowszą sztuką "Kuracja". Przedstawienie zostanie zaprezentowane w WDK w ramach Świętokrzyskiej Przestrzeni Teatralnej.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

_______

Teatr Ciut Frapujący istnieje od października 2001 roku. Ma na swoim koncie kilkanaście spektakli teatralnych, począwszy od klasyki ("Kwartet dla czterech aktorów" Bogusława Schaeffera, "Karol" Sławomira Mrożka, "Zapomniany diabeł" Jana Drdy, "Upiór w kuchni" Janusza Majewskiego, "Rewizor" Mikołaja Gogola, "Emigranci" Sławomira Mrożka, "Ciemno" Marka Rębacza, "Scenariusz dla trzech aktorów" Bogusława Schaeffera, "Morderstwo o północy" C.B. Gilforda, "Bóg mordu" Yasminy Rezy, "Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna" Ivo Bresana, "Big Bang" Andrzeja Kondratiuka) po przedstawienia muzyczno-kabaretowe ("Z PRL-em w tle, czyli WĘŻYKIEM", "Na zbity pysk, czyli z PRL-em w tle 2", "Cygańska jesień, czyli nuty z ekranu"). Zespół zrzesza pasjonatów teatru w różnym wieku i różnych profesji. Od początku istnienia związany jest z Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

Najnowsza sztuka TCF to "Kuracja" zrealizowana na podstawie książki Jacka Głębskiego. To opowieść oparta na autentycznej historii o lekarzu-psychiatrze, który chcąc poznać psychikę chorych, postanawia przekonać się, jak wygląda szpitalne życie z perspektywy pacjenta. Decydując się na karkołomny eksperyment poznawczy, próbuje wkroczyć na niezbadany grunt. Wpada w pułapkę. Spektakl jest tak skonstruowany, aby widz nieprzerwanie zastanawiał się, co jest prawdziwe, a co nie jest, co dzieje się rzeczywiście, a co być może tylko w głowie bohatera. To fascynująca, głęboka i dająca do myślenia opowieść. Opowieść o tym, jak odwrócenie ról może rzucić zupełnie nowe światło na całe nasze życie, gdy spojrzymy na nie z innej perspektywy.

W spektaklu występują: Wojciech Jurewicz (również reżyser przedstawienia), Marcin Błach, Jerzy Znojek, Agnieszka Strzelec, Małgorzata Lotko, Agnieszka Smuga-Żeromińska, Michał Pawluszek, Krzysztof Brociek, Sylwester Fiuk, Piotr Błach, Mateusz Kocerba. Głosów użyczyli: Tomasz Puchała, Dariusz Kula, Michał Skiba i inni. 

Czas trwania: 110 minut.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 366
Realizacja nbStudio