Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Rozpoczęły się zapisy do I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka! Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń!

2019/05/23

12 i 13 października 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się I etap przesłuchań do I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Organizatorzy: Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach do udziału w artystycznych zmaganiach zapraszają wokalistów od 9 roku życia. 

Uczestnicy będą oceniani w 4 kategoriach wiekowych:

  • I kategoria wiekowa: 9–14 lat,        
  • II kategoria wiekowa: 15–19 lat,     
  • III kategoria wiekowa: 20–25 lat,    
  • IV kategoria wiekowa: 26+.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się w szesnastu województwach Polski. Drugi – wraz z koncertem galowym zostanie zorganizowany w siedzibie PZLPiT "Mazowsze" w Karolinie-Otrębusach. 

Drugi etap konkursu składa się z:

1. Otwartych przesłuchań konkursowych, które odbędą się:  

  • kategoria III i IV: 23 października 2019 r.   
  • kategoria I i II: 24 października 2019 r.

2. Warsztatów artystycznych oraz próby do koncertu galowego: 25 października 2019 r.

3. Koncertu galowego z udziałem chóru, baletu i orkiestry PZLPiT "Mazowsze" wraz z ceremonią przyznania nagród, która odbędzie się w Sali Widowiskowej w Otrębusach 26 października 2019 r.

W drugim etapie konkursu uczestnicy otrzymają od organizatora zwrot kosztów podróży (na podstawie zachowanych biletów), ponadto zapewnione zostaną im zakwaterowanie oraz wyżywienie. Organizator zapewnia również zwrot kosztów podróży, zakwaterowanie oraz wyżywienie dla opiekuna niepełnoletniego uczestnika konkursu.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdziecie Państwo w Regulaminie zamieszczonym poniżej.

Regulamin

Karta zgłoszenia

Więcej informacji o konkursie można znaleźć też na stronie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze": I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka.

Podpisane i zeskanowane zgłoszenie konkursowe można przesłać drogą elektroniczną na adres konkurs.jopek@wdk-kielce.pl lub pocztą na adres WDK:

  • Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach
  • ul. Ściegiennego 2
  • 25–033 Kielce

Dodatkowych informacji zainteresowanym udziałem w konkursie udzielają pracownicy Działu Animacji i Edukacji Kulturalnej WDK – nry tel.: 41 36 55 141 / 142. 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 112
Realizacja nbStudio