Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Wystawa fotograficzna Krzysztofa Zająca

2011/10/03

wystawa_foto_zajac

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Krzysztofa Zająca „Indie”.
Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 21.10.2011 (piątek) o godzinie 18.00 w Sali Kominkowej (I piętro) Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach . Wstęp bezpłatny.
Pana Krzysztof to rodowity kielczanin, absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Świętokrzyskiej, który fotografią zajmuję się  amatorsko. Jak sam twierdzi zaledwie kilka lat temu postanowił zmienić swoją tzw "małpkę", na lustrzankę cyfrową. Przyczyną było rozczarowanie zdjęciami, które nie odzwierciedlały oglądanej rzeczywistości. Początki z nowym aparatem i techniką cyfrową były trudne. Jednak wrodzona cierpliwość pozwoliła mu opanować nową fotograficzną technologię. Fotografia stała się dla niego ciekawym sposobem na wypełnienie wolnego czasu.
Pan Krzysztof przyznaje, że nigdy nie lubił długich książkowych opisów, wolał oglądać obrazki. Zawsze fascynowała go zatrzymana na wieczność chwila i możliwość powracania do niej.
Jest to pierwsza wystawa indywidualna Pana Krzysztofa. Autor zdjęć wprowadzi nas w kolorowy, magiczny świat Indii, które zwiedził wraz ze swoimi znajomymi.
 „O wyprawie do Indii dowiedziałem się od kolegi z foto-forum, który organizował wyjazd. Plan wycieczki obejmował przebycie trasy z New Delhi do Anjuny na Goa, słynnej plaży hippisów. Większe miasta po drodze to Udaipur, Jaipur, Mumbai (d.Bombaj), Pune, Hospet i Goa. Podróżowaliśmy wszystkimi dostępnymi środkami lokomocji. Dało nam to możliwość poznawania nie tylko miejsc zabytkowych ale i codziennego życia tubylców”.   /Krzysztof Zając/

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 149
Realizacja nbStudio