Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Spotkanie z Józefem Edwardem Kołodziejem, dolnośląskim prozaikiem i poetą

2019/05/15

24 maja o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy Państwa do Sali Kominkowej WDK na spotkanie z Józefem Edwardem Kołodziejem, dolnośląskim prozaikiem i poetą. Autor będzie u nas promował swój najnowszy tomik wierszy, zatytułowany "O tobie o mnie o nich".

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

_______

Józef Edward Kołodziej urodził się w 1960 roku w Lasowicach w województwie dolnośląskim. Jest artystą, prozaikiem i poetą. W swoim dorobku zawodowym ma wiele ciekawych etapów – był m.in. koordynatorem działań w zespole redakcyjnym agencji artystycznej przy udziale Polskiego Radia Kielce, Radia Olsztyn oraz innych rozgłośni radiowych. W tamtym okresie współpracował m.in. z gwiazdami polskiego show-biznesu, takimi jak: Zbigniew Wodecki, Renata Zarębska, Krzysztof Piasecki, Zofia Czernicka, Tadeusz Drozda, Ewa Kuklińska. 

Od roku 2010 do dzisiaj jest managerem/impresario krakowskiego teatru Moliere. Obecnie zajmuje się wystawianiem i organizacją sztuk teatralnych zrealizowanych na podstawie dzieł Karola Wojtyły na terenie kraju we współpracy z krakowskim aktorem reżyserem Arturem Dziurmanem. 

Tomik "O tobie o mnie o nich" Józefa Edwarda Kołodzieja zawiera utwory o tematyce morskiej, górskiej, miłosnej, religijnej oraz nawiązującej do osobistych przeżyć autora. Ukazał się 20 maja 2019 nakładem Wydawnictwa DM SORUS sp. z o.o. Poznań.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 17
Realizacja nbStudio