Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

3 czerwca w Masłowie odbędzie się XIII Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych z województwa świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej

2019/05/14

3 czerwca 2019 r. na lotnisku w Masłowie odbędzie się XIII Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych z województwa świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej. 

Spotkania integracyjne organizowane są z inicjatywy biskupa Mariana Florczyka w rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Kielcach i uroczystej mszy świętej na lotnisku w Masłowie. Wydarzenie to było arcyważne dla społeczności naszego regionu – do dzisiaj są wspominane słowa Papieża skierowane do wiernych i radosna atmosfera tamtego dnia. Taką właśnie radosną atmosferę mają spotkania organizowane co roku w Masłowie dla wyjątkowych dzieci i młodzieży z terenu województwa świętokrzyskiego. 

Tegoroczne spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30 uroczystą mszą świętą koncelebrowaną przez biskupa Mariana Florczyka. 

Na XIII Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych z województwa świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej zapraszają:

  • Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, 
  • Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, 
  • Kuratorium Oświaty w Kielcach, 
  • Caritas Diecezji Kieleckiej, 
  • Urząd Gminy Masłów 

oraz 

  • parafia Przemienienia Pańskiego w Masłowie.

Więcej informacji: DAiEK WDK, nry tel.: 41 36 55 141 / 142.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 12
Realizacja nbStudio