Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Walentynki Irlandzkie pod hasłem MIŁOŚĆ JEST NAJWAŻNIEJSZA

2018/12/21

17 lutego serdecznie zapraszamy Państwa do Sali Widowiskowej WDK na Walentynki Irlandzkie pod hasłem "Miłość Jest Najważniejsza".

Bilety w cenach 40 zł (w przedsprzedaży) i 45 zł w dniu koncertu można kupić w WDK – sprzedaż prowadzi Iwona Jaros-Stachurska, nry tel.: 41 36 55 106, 609 023 033.

Przygotowywane jest także uruchomienie sprzedaży on-line – o szczegółach poinformujemy Państwa w najbliższych dniach.

W programie wieczoru:

MUZYKA – tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne zespołu Jig Reel Maniacs w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach: aria, ballada, jig, pieśń, polka, schottisch, reel i inne – www.jrm.art.pl

TANIEC – układy choreograficzne tradycyjnych rytmów celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu Ellorien: aria, double-jig, hornpipe, jig, polka, reel, slip jig, step a apella, i inne – https://irlandzki.com

Czas koncertu: 90 minut

JIG REEL MANIACS

Jig Reel Maniacs to już dwudziestodziewięcioletnia, druga stażem na polskim rynku formacja inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata. 

Obok wiodących klimatów irlandzkich i szkockich w repertuarze grupy nie brakuje pierwiastków walijskich i bretońskich oraz muzycznych smaków z tzw. nurtu World Music.

Sextet Jigowo-Reelowi Maniacy porusza się swobodnie od klasycznych - poprzez popowe, rockowe, reggae'owe, funkowe - do modernistycznych interpretacji standardów celtyckich oraz kompozycji własnych, które okrasza improwizacjami:

Michał Jankowski - gitara akustyczna,

Aleksander Brych - irlandzki flet drewniany, flażolety,

Julia Owczarek - skrzypce,

Mariusz Sprutta - gitary basowe, śpiew,

Krzysztof Łangowski - gitara elektryczna,

Maciej Czarnecki - perkusja i instrumenty perkusyjne.

TUATHA & ELLORIEN

Tuatha & Ellorien to zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia, z którym Jigowo Reelowi Maniacy współpracują od 2007 roku. Tancerzy łączy pasja do tańca. Pogłębiają ją podczas regularnych ćwiczeń, prób, warsztatów i występów.

Na stylistykę Ich choreografii miała wpływ praca z Sarah Clark, solistką znanych na całym świecie spektakli tanecznych „Lord of the Dance” oraz „Feet of Flames”. To obecnie jedna z najlepszych grup tańca irlandzkiego nie tylko w Polsce, ale w Europie i na świecie.

Tuatha & Ellorien wystąpią w kwartecie: 

Agnieszka Zacher,

Alicja Zielińska,

Marta Zielińska,

Milena Kretschmer-Mielczarek.

_______

Więcej informacji: Małgorzata Kaczmarek, nr tel.: 41 36 55 140. 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 35
Realizacja nbStudio