Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Świętokrzyska Przestrzeń Teatralna - Poznajmy się!

2018/12/20

16 stycznia o godz. 12.30 zapraszamy wszystkich instruktorów i animatorów teatru amatorskiego działających na terenie województwa świętokrzyskiego do Sali Kominkowej WDK na kolejne spotkanie w ramach Świętokrzyskiej Przestrzeni Teatralnej. 

Hasło, które przyświeca naszemu spotkaniu, to "Poznajmy się!", a tematem rozmowy będzie: "Co? gdzie? kiedy?", czyli jakie działania teatralne, w jakich terminach i w których miejscach można będzie obejrzeć, będą prezentowane, w których z kolei można uczestniczyć. 

Wojewódzki Dom Kultury poprzez swoje położenie i charakter prowadzonej działalności jest idealnym miejscem do rozpoczęcia podróży teatralnej. Kto wie, gdzie ta podróż się zakończy?...

Bądźcie z nami 16 stycznia! Liczymy na Was!

Dodatkowych informacji udziela Hubert Guza (WDK) – nr tel.: 41 36 55 134.

_______

Świętokrzyska Przestrzeń Teatralna to działanie Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach adresowane do instruktorów teatralnych, nauczycieli, formalnych i nieformalnych grup teatralnych oraz innych podmiotów życia teatralnego z terenu województwa świętokrzyskiego. 

Koncepcja ta skupia się na spotkaniach twórców i odbiorców teatru. Ma na celu wypracowanie wspólnej przestrzeni dyskusji i prezentacji, a także sieci współdziałających i kontaktujących się podmiotów teatralnych we wszystkich gatunkach i rodzajach. Rolą WDK jest koordynowanie i opieka nad wszystkimi aspektami Świętokrzyskiej Przestrzeni Teatralnej.

Działanie to zwiększy udział w wykładach i warsztatach związanych z krytyką, interpretacją, historią teatru, głównymi współczesnymi i historycznymi nurtami teatralnymi. Spowoduje również wzrost akcji teatralnych angażujących widza, które oprócz walorów artystycznych mają również znaczenie edukacyjne i są istotną częścią dziedzictwa kulturalnego.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 49
Realizacja nbStudio