Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

30-lecie Krajowego Centrum Kultury Niewidomych. Instytucja Roku 2018 - wyróżnienie Polskiego Związku Niewidomych dla WDK

2018/12/17

15 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się jubileuszowe spotkanie osób niewidomych i niedowidzących z całego kraju. W spotkaniu z okazji 30-lecia Krajowego Centrum Kultury Niewidomych oraz prowadzonych w jego ramach działań na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych udział wzięli m.in.: wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, biskup kielecki Marian Florczyk, senator Krzysztof Słoń oraz były marszałek województwa Adam Jarubas.

Spotkanie odbywające się w wigilijnym klimacie zgromadziło wiele osób ze środowiska niewidomych i niedowidzących oraz liczne grono przyjaciół.

W trakcie wydarzenia prezes Polskiego Związku Niewidomych Anna Woźniak-Szymańska wręczyła wyjątkowe wyróżnienie im. Włodzimierza Kopydłowskiego w kategorii instytucja roku 2018 dla Wojewódzkiego Domu Kultury za wieloletnią współpracę i wspieranie środowiska osób niewidomych. Obok statuetki w ręce dyrektora Jarosława Machnickiego trafił też list gratulacyjny dla dyrekcji i całej załogi WDK za wspieranie działalności kulturalnej, pomoc w rozwijaniu pasji muzycznych, literackich i plastycznych. Prezes PZN wręczyła także blisko czterdzieści odznaczeń dla zasłużonych przyjaciół osób z dysfunkcją wzroku.

W imieniu premiera i ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego odznaczenia honorowe "Zasłużony dla Kultury Polskiej" wręczyła także wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. Podczas wigilijnego spotkania nie zabrakło wspólnych rozmów przy posiłku, życzeń bożonarodzeniowych oraz występów artystycznych przygotowanych przez osoby niewidome oraz niedowidzące.

Tekst: Łukasz Kopczyński (PIK)

Fot.: Agnieszka Markiton (PIK)

Fotorelacja z uroczystości

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 46
Realizacja nbStudio