Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Zapraszamy na 10. urodziny kina Fenomen!

2018/12/07

Szanowni Państwo,

10 lat temu, w piątek 19 grudnia 2008 roku, w kinie WDK odbył się pierwszy seans po pięcioletniej przerwie. 

Za nami blisko dekada działalności naszego kina – obecnie działającego pod nazwą Fenomen – pora więc na okolicznościowe podsumowanie i, być może, krótką chwilę na wspólne snucie planów na dalszą, Fenomenalną przyszłość.

Jubileusz dziesięciolecia kina Fenomen świętujemy już 15 grudnia! Początek fenomenalnych urodzin zaplanowany jest na godz. 19.00. 

W programie:

  • spotkanie z red. Danielem Wyszogrodzkim z okazji premiery jego najnowszej książki "Ale musicale!", 
  • JEDYNY pokaz odrestaurowanej wersji animowanego filmu muzycznego "Żółta łódź podwodna" w reż. George'a Dunninga z muzyką zespołu The Beatles!!!, 
  • na zakończenie wieczoru – słodka niespodzianka w holu kina i możliwość zakupu książek naszego gościa w specjalnych cenach wraz z możliwością uzyskania pamiątkowej dedykacji.

Wstęp wolny.

Liczba miejsc ograniczona.

Bezpłatne wejściówki są do odbioru w kasie kina: 41 36 55 148 / 149.

Bądźcie Państwo z nami w ten grudniowy sobotni wieczór! 

Do zobaczenia w kinie!

_______

"Ale musicale!" to pierwsza książka w języku polskim obejmującą tak szeroko temat musicalu – najbardziej popularnego gatunku teatru muzycznego.

Znajdziemy tu opowieści o tak ważnych musicalach jak "West Side Story", "Jesus Christ Superstar", "Koty" czy "Les Misérables". Ale także opisy najnowszych sensacji – spektakli "Księga Mormona" i "Hamilton".

Znajdziemy anegdoty o twórcach takich jak George Gershwin i Leonard Bernstein, ale także Andrew Lloyd Webber. Nie brak w książce także danych o premierach, sukcesach i porażkach, biletach i płytach. Jednak najcenniejszym walorem tego obszernego tomu jest jego spójność, bo odszukamy w nim klucze do zrozumienia fenomenu, jakim jest musical.

Jeden artykuł sprawia, że sięgamy po kolejne. A nasze poszukiwania układają się w fascynującą podróż: od kompozytora do teatru, od premiery do sukcesu, od Broadwayu po Warszawę...

O autorze:

Daniel Wyszogrodzki. W latach 2007–2015 kierownik literacki Teatru Muzycznego ROMA. Autor popularnej książki biograficznej "Satysfakcja – The Rolling Stones". Redaktor wielu serii płytowych, jak choćby serii "Świecie nasz. Dzieła wszystkie Marka Grechuty". Tłumacz utworów Boba Dylana i Leonarda Cohena. Brał bezpośredni udział w polskich produkcjach najsłynniejszych światowych tytułów, a Teatr ROMA wystawił w jego przekładzie m.in.: "Koty", "Upiora w operze" i "Mamma Mia!". Dla Teatru Rozrywki w Chorzowie przygotował przekłady musicali "Oliver!", "Producenci" czy "Niedziela w parku z Georgem". Dla Opery Podlaskiej przełożył musical "Doktor Żywago", dla Teatru Muzycznego w Gdyni "Gorączkę sobotniej nocy". Od roku 2015 wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie.

Info i fot.: kino Fenomen

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 2
Realizacja nbStudio