Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Zapraszamy na Festiwal Kreatywnej i Aktywnej Edukacji

2018/10/16

EDKAE 2018 to trzy dni wydarzeń edukacyjnych, w trakcie których dzieci, młodzież, nauczyciele, rodziny oraz wszyscy mieszkańcy Kielc i całego województwa świętokrzyskiego będą mogli skorzystać z wielu atrakcji - wziąć udziała w bezpłatnych warsztatach i zajęciach, obejrzeć występy i przedstawienia,skorzystać ze specjalnych warunków wejścia na teren wybranych obiektów - muzeów, parków tematycznych, instytucji kultury, itp.

Przygotowana zostanie na ten czas oferta działań o charakterze edukacyjnym, popularyzującym edukację przyrodniczą, naukę, historię i kulturę. 

Pierwszy dzień to Kongres Kreatywnej i Aktywnej Edukacji - spotkanie animatorów kultury i edukatorów z całej polski. Drugi dzień to dzień dla szkół z całego województwa. W tym dniu na terenie WDK w Kielcach odbędą się zajęcia dla uczniów i nauczycieli, a także zostaną rozdane nagrody konkursu o Laur Mistrza Kreatywnej i Aktywnej Edukacji. Sobota 27 października to dzień otwarty,. Zapraszamy do Wojewódzkiego Domu Kultury i Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach wszystkich mieszkańców Kielc i województwa oraz gości z całego kraju na udział w bezpłatnych zajęciach, warsztatach i atrakcjach. Nikt sie nie będzie nudził! Każdy czegoś się nauczy!

 

Program Festiwalu Kreatywnej i Aktywnej Edukacji

s. 1,   s. 2,   s. 3,   s. 4,   s. 5,   s. 6

 

Link do wydarzenia

_______

Informacja o warsztatach "Dotknij dizajnu!" przygotowanych przez Instytut Dizajnu w Kielcach:

Dotknij dizajnu!

Na stoisku Instytutu Dizajnu w Kielcach zaprezentujemy programy kilku pracowni, które prowadzą warsztaty edukacyjne dla dzieci oraz dorosłych. Przez cały dzień będziemy rozdawać przypinki, na każdego czekają plansze, na których można zaprojektować wnętrze pokoju gościnnego, a dodatkowo dla pierwszych odwiedzających nas osób przygotujemy ręcznie szyte misie do wypchania i wykończenia. 

Zaprosimy do zapoznania się z wnętrzem Instytutu poprzez krótki film, z naszym programem, a także z przykładowymi pracami, które powstają wraz z uczestnikami na zajęciach. Każdy będzie mógł dotknąć ręcznie robionego papieru czerpanego, podnieść porcelanowy talerz i zobaczyć, jak wygląda końcowy efekt malowanej ceramiki. 

Aktywni będą mogli poćwiczyć na skakance robionej z jednorazowych reklamówek, dowiedzą się, jak można wykorzystać starą, niepotrzebną koszulkę, by stała się przydatną, ekologiczną torbą na zakupy. Pokażemy plansze z grami tworzonymi na papierze oraz porcelanie, przy których będzie można spędzić kilka chwil, grając z opiekunem. 

Wszystkich gości warsztatów zachęcamy do zapoznania się z kartami pracy, tematami "Lekcji dizajnu" dla szkół oraz do poznania spisu tytułów książek znajdujących się w naszej czytelni, przydatnych dla uczniów, studentów oraz każdego, kto interesuje się designem.

Źródło: Jolanta Szymanowska, Instytut Dizajnu.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 34
Realizacja nbStudio