Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

18 października zapraszamy na spektakl BRAT NASZEGO BOGA

2018/10/04

18 października o godz. 19.00 na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach będzie można obejrzeć niezwykły spektakl "Brat naszego Boga" zrealizowany na podstawie dramatu Karola Wojtyły i wyreżyserowany przez krakowskiego aktora Artura Dziurmana. Razem z aktorami profesjonalnymi na scenie występują aktorzy niewidzący i słabo widzący. Inicjatywa ta jest objęta honorowym patronatem Fundacji Konferencji Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Bilety w cenie 40 zł są do kupienia w WDK – sprzedaż biletów prowadzi Iwona Jaros, p. 150, nry tel.: 41 36 55 106, 609 023 033.

_______

Spektakl "Brat naszego Boga", którego premiera odbyła się w kwietniu 2009 roku, został zrealizowany w ramach projektu "Pełnosprawny – Niepełnosprawny". Główną rolę gra w nim aktor Teatru Słowackiego Maciej Jackowski. W dwudziestoosobowej obsadzie są jeszcze dwie profesjonalne aktorki – Magdalena Sokołowska oraz Iwona Chamiec. Pozostali artyści to uczestnicy warsztatów teatralnych prowadzonych przez Stowarzyszenie "Scena Moliere" z Krakowa. Reżyserii i adaptacji sztuki podjął się krakowski aktor teatralny i filmowy Artur Dziurman.

Spektakl jest multimedialnym kolażem – sceny teatralne przeplatane są w nim z sekwencjami filmowymi, łączącymi różne miejsca akcji i płaszczyzny czasowe w dramacie. Zdjęcia powstawały w opactwie Ojców Benedyktynów w podkrakowskim Tyńcu oraz w Parku im. W. Bednarskiego w Krakowie.

Na spektakl "Brat naszego Boga" zapraszają Państwa Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie ze Stowarzyszeniem "Scena Moliere" w Krakowie i Kurią Biskupią.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 69
Realizacja nbStudio