Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Teatr Plastyczny SEN po raz kolejny uczestniczył w XVI Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych w Tczewie

2018/09/17

Teatr Plastyczny SEN, działający w kieleckim WDK, uczestniczył w XVI Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych w Tczewie.

Do konkursu napłynęło 78 zgłoszeń z niemal całego świata. Jury powołane przez organizatora do udziału w przeglądzie zakwalifikowało 35 grup teatralnych z Republiki Południowej Afryki, Macedonii, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Białorusi, Litwy oraz Polski.

Głusi aktorzy z TP SEN wzięli udział w konkursie oraz w warsztatach plastyczno-teatralnych i wycieczkach integracyjnych. Grupa została wyróżniona i otrzymała wspaniałe nagrody rzeczowe oraz sprzęt nagłaśniający.

30 września zespół Teatru Plastycznego SEN wyrusza do włoskiego Trydentu, gdzie zaprezentuje swoje inscenizację włoskiemu środowisku głuchych oraz spotka się z władzami struktur wojewódzkich Włoskiego Związku Głuchych (Ente Nazionale Sordi) w Trento oraz aktorami miejskiego teatru głuchych.

Natomiast 15 listopada w kieleckim WDK o godz. 18.00 odbędzie się premiera najnowszej inscenizacji plastycznej pt. "Sny i Marzenia".

Więcej informacji o działalności TP SEN udziela założyciel i opiekun grupy - Tomasz Irski, nr tel.: 41 36 55 140.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Irski (WDK)

Więcej zdjęć

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 63
Realizacja nbStudio